X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Kosiniak-Kamysz: ograniczenie uboju rytualnego zagraża polskiemu rolnictwu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 08:32
– Jesteśmy za dobrostanem i ochroną zwierząt. To wynika z naszej tradycji i kultury – mówił w Programie 3 Polskiego Radia prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-KamyszFoto: PR3
Schronisko dla zwierząt pies klatka 1200.jpg
Zakaz hodowli na futra i trzymania zwierząt na łańcuchu. Zobacz, jak Polacy ocenili projekt PiS

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, który był gościem red. Beaty Michniewicz w "Salonie politycznym Trójki", zaznaczył, że nie chce, żeby zwierzęta były trzymane na łańcuchu.  Nie popieram również trzymania zwierząt w cyrku. To powinno być zlikwidowane  mówił polityk.

Posłuchaj
12:56 [PR3] PR3 (mp3) 17 wrzesień_2020_09_17-08-13-22_for_media.mp3 Władysław Kosiniak-Kamysz: wygaszanie jednej z gałęzi gospodarki w środku pandemii jest niedopuszczalne (Salon polityczny Trójki)

Czytaj także:

– Będziemy bronić prawa do hodowli zwierząt w Polsce, do ich uboju – w taki czy inny sposób. Również do uboju na cele domowe – podkreślił polityk, przy czym dodał, że "zwierzęta futerkowe są jedną z branż gospodarczych". – W Danii na przykład jest ona dużo większa niż w Polsce – stwierdził.

EN futro 1200.jpg
"Duże poparcie społeczne projektu". Publicysta o ochronie zwierząt

– Wygaszanie jednej z gałęzi gospodarki w środku pandemii jest niedopuszczalne. Zwierzęta futerkowe są jedną z branż gospodarczych. Zapis o uboju rytualnym to zaoranie polskiego rolnictwa – powiedział prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz tłumaczył również, że "trzeba wzmocnić inspekcję weterynaryjną". – Aby złapać każdego bandytę, który maltretuje zwierzęta, bo to jest zwykły bandytyzm – zaznaczył.

***

Sejmowa komisja rolnictwa poparła kilka poprawek do projektu noweli ustawy autorstwa PiS o ochronie zwierząt. Najważniejsza z nich to wykreślnie z projektu zapisów ograniczających ubój rytualny, o co wnioskowała Konfederacja.

Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, zakaz trzymania psów na łańcuchu i utworzenie rady ds. zwierząt przy MSWiA.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL)
Data emisji: 17.09.2020
Godzina emisji: 08.13

PR3/PAP/pb/kr

Czytaj także

"Piątka dla zwierząt". Publicysta: niepotrzebne cierpienie zwierząt należy ograniczyć do minimum

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 19:49
- W przypadku wykorzystywania zwierząt cyrkowych sytuacja jest prosta, jawi się jako coś jednoznacznie nagannego. Zresztą w 2020 roku trudno jest znaleźć człowieka, który nie uważałby, że niepotrzebne cierpienie zwierząt należałoby ograniczyć do minimum - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Grzędziński, dziennikarz "Wprost".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm skierował do dalszych prac projekty zmian w prawie o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 19:39
W środę przed godziną 19 zakończyła się w Sejmie debata nad projektami zmian w ustawie autorstwa PiS i KO o ochronie zwierząt. Posłowie skierowali je do dalszych prac. Teraz zajmie się nimi sejmowa komisja rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Borowiak: troska o zwierzęta to wyraz naszego człowieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 08:45
- Wszyscy dobrze wiedzą, że PiS-owi leży na sercu ochrona zwierząt. Nie dało się wszystkiego zrobić od razu, ale krok po kroku realizujemy kolejne zobowiązania. Chodzi o zaprowadzenie nowego porządku prawnego w zakresie ochrony zwierząt, za czym przemawiają względy humanitarne - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji była również Wanda Nowicka, poseł Lewicy.
rozwiń zwiń