X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Piątka dla zwierząt" w Sejmie. Jacek Sasin: to projekt cywilizacyjny

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 08:30
 – Nie sądzę, aby ten projekt miał być jakoś radykalnie zmieniany w trakcie prac parlamentarnych  – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin o tzw. "Piątce dla zwierząt".
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: PR

W środę po południu Sejm zajmie się projektem ustawy dot. zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Posłuchaj
13:24 [ PR3]PR3 (mp3) 16 wrzesień 2020 08_13_59_for_media.mp3 Jacek Sasin: jesteśmy zdeterminowani, żeby projekt "Piątki dla zwierząt" został przyjęty (Salon polityczny Trójki) 


 Jesteśmy zdeterminowani, żeby ten projekt został przyjęty, bo to jest projekt cywilizacyjny  – powiedział Jacek Sasin i wskazał, że podobne rozwiązania funkcjonują w wielu krajach europejskich.  – Nie widzę żadnego powodu ja osobiście, ale myślę, że też zdecydowana większość koleżanek i kolegów z PiS, żeby takich rozwiązań w Polsce miało nie być  dodał.

dworczyk michal jedynka 1200.jpg
Szef KPRM o ochronie zwierząt: liczymy na poparcie ponadpartyjne, bo sprawa jest niepolityczna

Gość "Salonu politycznego Trójki" wskazał, że dyskusja na ten temat trwa już dłuższy czas i nie wykluczył, że może zachodzić pewna różnica poglądów jeśli chodzi o ministra rolnictwa. Jak tłumaczył Jacek Sasin, Jan Krzysztof Ardanowski przekazał swoje wątpliwości wąskiemu gronu osób i to "nie może być traktowane jako publiczne sprzeciwienie się projektowi".

 Nie sądzę, aby ten projekt miał być jakoś radykalnie zmieniany w trakcie prac parlamentarnych  – dodał wicepremier.  – Co do zasady, myślę wszyscy się zgadzamy. Jeśli chodzi o niuanse, dyskusja jest naturalna  – ocenił.

W audycji rozmawiano też o wyroku WSA ws. wyborów, ustawie antycovidowej, rozmowach koalicyjnych Zjednoczonej Prawicy i pogotowiu strajkowym w górnictwie.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych)
Data emisji: 16.09.2020
Godzina emisji: 8.13

fc/mk