X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Małgorzata Kidawa-Błońska o zaprzysiężeniu prezydenta Andrzej Dudy: będziemy tam z szacunku dla wyborców

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 08:29
– Jako delegacja będziemy tam z szacunku dla wyborców, milionów Polaków, którzy wzięli udział w tych wyborach, z szacunku dla instytucji państwa i z szacunku dla  – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu oraz była kandydatka na urząd prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska w dniu zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję.
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska Foto: PAP/Tomasz Gzell

borys budka trójka_1200.jpg
Borys Budka: będziemy obecni na zaprzysiężeniu prezydenta

Posłuchaj
13:57 2020_08_06 08_13_06_PR3_Salon_Polityczny.mp3 KO w okrojonym składzie na Zgromadzeniu Narodowym. Komentarz Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (Salon Polityczny Trójki)

 Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej, z wyjątkiem delegacji, nie weźmie udziału w Zgromadzeniu Narodowym

– Pamiętam przysięgę prezydenta Andrzeja Dudy. Nawet odwoływał się do Boga, że będzie strzegł konstytucji, a te pięć lat pokazało, że złamał przysięgę. Trudno się dziwić, że ludzie, dla których wartości i honor mają znaczenie, nie chcą po raz kolejny na to patrzeć – skomentowała wicemarszałek Sejmu.

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła też, że jest to forma sprzeciwu wobec sposobu organizacji wyborów prezydenckich. Jej zdaniem wybory prezydenckie nie dawały równych szans wszystkim kandydatom. – Zaangażowanie telewizji publicznej w tej kampanii było wyjątkowe i to na pewno nie było zgodne z zasadami państwa prawa, a moim zdaniem było niezgodne z prawem.


1200_Dera_PR1.jpg
Andrzej Dera: to będzie inna prezydentura niż przez ostatnie 5 lat

O godzinie 10.00 rozpocznie się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na drugą kadencję. W Zgromadzeniu weźmie udział większość parlamentarzystów PiS, Polskiego Stronnictwa Ludowego-Koalicji Polskiej, Lewicy i Konfederacji. Klub będzie reprezentować kilkunastoosobowa delegacja. W posiedzeniu nie będzie uczestniczył również przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu, była kandydatka na urząd prezydenta RP)
Data emisji: 6.08.2020
Godzina emisji: 8.13

IAR/kr

Czytaj także

Borys Budka: będziemy obecni na zaprzysiężeniu prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 09:00
– Bez względu na to, jak oceniamy polityka, szacunek do instytucji głowy państwa mam. Chciałbym, aby Andrzej Duda miał tyle siły w swoim obozie politycznym, by mógł wymusić rozwiązania dobre dla obywateli – powiedział szef PO Borys Budka, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Propaganda i fake news". Michał Woś o akcji Greenpeace

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 09:12
– Garstka NGO-sów uczyniła z troski o środowisko i przyrodę model biznesowy – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister środowiska Michał Woś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Hołownia: decyzja SN ws. wyniku wyborów nie mogła być inna

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 09:00
– Wiedzieliśmy, że 10 maja wybory będą nie tylko niekonstytucyjne, ale mogły też zostać sfałszowane. Dobrze, że zostały przesunięte, bo inaczej na pewno uznano by je za nieważne – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymona Hołownia, były kandydat na prezydenta i lider ruchu Polska 2050.
rozwiń zwiń