X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezydent: mam obowiązki wobec społeczeństwa. Chciałbym, żeby tak samo myślały w Polsce elity

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 07:47
– Uważam się za zwykłego człowieka. Nie uważam się za elitę. Jestem człowiekiem wykształconym, ale mam obowiązki wobec polskiego społeczeństwa – powiedział prezydent Andrzej Duda, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia.
- Realizuję wizję Polski taką, jaką mam ja - podkreślił prezydent
- Realizuję wizję Polski taką, jaką mam ja - podkreślił prezydentFoto: PAP/Radek Pietruszka
PAP Andrzej Duda Gorlice 2 1200.jpg
Prezydent: obrona i urzeczywistnianie praw polskiej rodziny jest sprawą fundamentalną

Prezydent, który był gościem Beaty Michniewicz w "Salonie politycznym Trójki", stwierdził, że "funkcja prezydenta jest specyficzna". – Nie ma ona wiele takich klarownych i jasno opisanych kompetencji. Jest związana z dużymi możliwościami. (...) W drugiej kadencji następuje zmiana pozycji prezydenta na arenie międzynarodowej – taka osoba bardziej się liczy – mówił Andrzej Duda.

Posłuchaj
15:40 [PR3] PR3 (mp3) 10 lipec 2020 07_10_07_39_58_for_media.mp3 Andrzej Duda: zamierzam działać rozsądnie jako prezydent Rzeczypospolitej dla Rzeczypospolitej (Salon polityczny Trójki/Trójka)

Czytaj także:

– W 2015 r., kiedy startowałem w wyborach, miałem swój program. Rozmawiając ze swoimi rodakami, mówiłem o nim. Tak się składa, że był to program Prawa i Sprawiedliwości – w końcu wyszedłem z tego ugrupowania. Utożsamiałem się z tym programem, on mi odpowiadał. Zamierzam działać rozsądnie jako prezydent Rzeczypospolitej dla Rzeczypospolitej. Realizując wizję Polski taką, jaką mam – tłumaczył.

Andrzej Duda PAP2-1200.jpg
Prezydent: "Koalicja Polskich Spraw" jest potrzebna, żeby wykorzystać dziejową szansę

"Nie miałem programu Platformy"

Andrzej Duda zapewnił, że "zawsze myślał samodzielnie". – Śmieszyły mnie te zarzuty, że nie chcę zablokować ustaw, które były elementem mojego programu. Ja nie miałem programu Platformy Obywatelskiej – podkreślił.

Podczas rozmowy prezydent podjął również temat "Koalicji Polskich Spraw". – Nie oczekiwałem entuzjastycznych reakcji, oczekiwałem spokojnego przemyślenia. To bardzo specyficzny moment dziejowy. Europa i świat znalazły się w trudnej sytuacji – jest pandemia koronawirusa, czeka nas kryzys gospodarczy. Dzięki dobrym działaniom polskich władz wychodzimy z tej sytuacji w miarę obronną ręką. Jest to dla nas wielka rozwojowa szansa – zauważył.

 Warto ją wykorzystać, żeby wspólnie działać dla rozwoju Polski. Uważam, że fundamentem tego wszystkiego są nasze wartości. Wokół nich powinniśmy budować tę "Koalicję Polskich Spraw" – dodał. – Na pewno wiele jest takich spraw, które są dla nas wspólne. Pewnie, że są różnice, rozmawiajmy o tych różnicach spokojniej, a realizujmy to, co najważniejsze, to z czego kiedyś będziemy dumni – mówił.

Prezydent: ta okładka była oburzająca

Prezydent odniósł się również do skandalicznej publikacji "Faktu" nt. ułaskawienia mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne popełnione na małoletniej córce.

– Ta okładka "Faktu" była oburzająca, można było dopatrzyć się różnych podłych prób sugestii. Nie życzyłbym sobie takich okładek w Polsce. Pochodzenie wydawnictwa, które jest właścicielem "Faktu" nie jest dla nikogo specjalną tajemnicą. Były również mocno uderzające we mnie artykuły w niemieckich gazetach. Trzeba zadać sobie pytanie: dlaczego? – mówił Andrzej Duda.

***

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę. Zmierzą się w niej popierany przez Zjednoczoną Prawicę, ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Andrzej Duda (prezydent RP)
Data emisji: 10.07.2020
Godzina emisji: 07.40

pb/ml

Czytaj także

Prezydent o sprawie Anny Derewienko: nie znajduję słów, to koszmarne

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 21:12
– Znam tę sprawę. Rozmawiałem z panią Anną, która została w ten sposób skrzywdzona. Nie znajduję na to żadnych słów. Jeśli ktoś z przyczyn politycznych prześladuje osobę z niepełnosprawnością, to jak to w ogóle nazwać. To jest zachowanie koszmarne – powiedział w programie "Gość Wiadomości" w TVP1 prezydent Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: chcę dobrze inwestować fundusze unijne, także dla najmniejszych gmin

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 20:20
Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Lipnicy Wielkiej (woj. małopolskie) zaznaczył, że chce tworzyć nie tylko wielkie inwestycje, ale także mniejsze, przeznaczone dla niewielkich gmin. Prezydent podkreślił w tym kontekście znaczenie funduszy unijnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: prezydent jest gwarancją, że Polska nie będzie płacić za niemieckie zbrodnie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 01:21
- Prezydent Andrzej Duda jest gwarancją tego, że Polska nie będzie niczego płacić z tego powodu, że Niemcy dopuścili się wobec Żydów monstrualnej zbrodni - podkreślił w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń