X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Gowin: musimy toczyć podwójną wojnę – z epidemią i o uratowanie gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 08:30
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że "racjonalne będzie ograniczenie liczby osób, które mogą brać udział w zgromadzeniach". – Takie decyzje powinny zapaść jak najszybciej – wyjaśniał.
Audio
  • Jarosław Gowin: musimy toczyć podwójną wojnę – z epidemią i o uratowanie gospodarki (Salon polityczny Trójki)
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: PR

Jarosław Gowin powiedział w "Salonie politycznym Trójki", że istniejące obecnie obostrzenia, a może i kolejne, muszą obowiązywać do świąt wielkanocnych.

Krzysztof Mazur FREE 1200.jpg
Wiceminister rozwoju: potrzebujemy spokojnych i konsekwentnych działań

 Potem trzeba będzie rozważyć scenariusz uruchomienia jak najszybciej gospodarki. Przez kolejne tygodnie trzeba będzie roztaczać opiekę nad osobami najbardziej narażonymi na wirusa – zaznaczył wicepremier.

Matury i studia

Gość Programu 3 Polskiego Radia powiedział, że jeżeli szkoły zostaną otwarte po świętach, to niezagrożony jest termin matur i rekrutacja na studia. Podkreślił również, że może się okazać, że wakacje będą skrócone.  Za wcześnie jednak, by przesądzać ten scenariusz – dodał.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Andrzej Duda: potrzebny konsensus ws. walki ze skutkami koronawirusa

Jarosław Gowin zaznaczył, że prowadzone są rozmowy z operatorami w sprawie przyznania bezpłatnego transferu danych dla studentów i doktorantów.  Mam nadzieję na pozytywne decyzje. Musimy być solidarni w obliczu kryzysu – podkreślił.

Epidemia wyzwaniem

Wicepremier tłumaczył także, że tarcza antykryzysowa to tylko początek całego szeregu działań, które czekają nasze państwo i społeczeństwo.

Zwracał również uwagę, by zdawać sobie sprawę z potężnych konsekwencji społeczno-gospodarczych, jakie niesie za sobą epidemia koronawirusa.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".  

 Do części z nas nie dotarła chyba prawda, jak głęboki to jest kryzys. Ekonomiści z całego świata piszą o bilionach dolarów, które będzie ten kryzys kosztował. Nasze pokolenie musi być przygotowane do pewnego nadzwyczajnego wysiłku – oceniał gość "Salonu politycznego Trójki".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 24.03.2020
Godzina emisji: 8.15

pp/mk