X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Borys Budka: nie możemy dzielić polskich przedsiębiorców i pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 08:00
– Koalicja Obywatelska mówi wyraźnie, że pakiet bezpieczeństwa powinien być skierowany do wszystkich pracodawców. Kluczowe jest zwłaszcza zabezpieczenie pracowników przed zwolnieniem – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Borys Budka o pakiecie bezpieczeństwa dla pracowników i pracodawców (Salon polityczny Trójki)
Borys Budka
Borys BudkaFoto: PR

Gość audycji wypowiedział się na temat planowanego posiedzenia Sejmu.  Najważniejsze jest dla mnie to, by w piątek przyjąć jak najlepsze rozwiązania ustawowe dla polskich pracowników i pracodawców, a także lekarzy i pielęgniarek. W poniedziałek w mediach pojawiły się informacje, że posiedzenie Sejmu ma odbyć się w drodze głosowania poza Sejmem. Eksperci wskazują jednak, że to niemożliwe pod kątem prawnym. To posiedzenie należy przygotować tak, aby zminimalizować ewentualne ryzyko zakażenia kogokolwiek i abyśmy przyjęli odpowiednie rozwiązania  zaznaczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".  

emilewicz 1200 twitter.jpg
Jadwiga Emilewicz: przed nami kryzys inny niż dotychczasowe

 Ważne jest to, aby posłowie znajdowali się w jednym budynku. Konstytucja mówi wyraźnie o tym, że ustawę uznaje się za przyjętą w obecności co najmniej połowy posłów. Obecność jest tutaj kluczem do skutecznych obrad  dodał.

"Chcemy pracować merytorycznie"

 Nie dostaliśmy dokumentu, na którym mielibyśmy pracować. Koalicja Obywatelska już w zeszłym tygodniu wyraźnie zaznaczała, że zamrożenie ZUS na trzy miesiące niczego nie daje. Jeśli rząd to proponował, a potem miałaby nastąpić kumulacja tych składek, to było nie do przyjęcia. To się na szczęście zmieniło, ponieważ pan prezydent jest w kampanii wyborczej  podkreślił Borys Budka.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Rolnicy czasowo zwolnieni ze składki do KRUS. Zgoda rządu na inicjatywę prezydenta

Przewodniczący Koalicji Obywatelskiej zaznaczył, że potrzeba przyjąć jasne kryteria pomocy dla pracowników i pracodawców.  Chciałbym, abyśmy pracowali merytorycznie. Nie możemy dzielić polskich przedsiębiorców i pracodawców. Koalicja Obywatelska mówi wyraźnie, że pakiet bezpieczeństwa powinien być skierowany do wszystkich pracodawców. Chodzi tutaj również o zabezpieczenie pracowników przed zwolnieniem  zwrócił uwagę.

"Skuteczne rozwiązania"

Jacek Sasin 1200.jpg
Jacek Sasin o "tarczy antykryzysowej". "Ma ułatwić przetrwanie i pomóc w odrodzeniu"

 Pracodawcy powinni mieć jasny przepis, aby nie zwalniać pracowników, bo państwo zapłaci za nich składki i minimalne wynagrodzenie za pracę. Jeśli takie rozwiązanie nie będzie przyjęte, grozi nam masowe bezrobocie. Nie może być tak, że rozwiązania zostaną przyjęte tak, że później ktoś będzie kwestionował legalność pomocy państwa. Stąd ważne jest, by rozmawiać już teraz i do takich rozmów jesteśmy gotowi  stwierdził gość Trójki.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Dodatkowe posiedzenie Sejmu. Gowin: badanie posłów nie wydaje się konieczne

 Tu nie chodzi o zadowolenie polityków opozycji, ale o skuteczne rozwiązania. Od większości zależy to, czy wreszcie w tych czasach kryzysu zaczniemy merytoryczną pracę, którą my deklarujemy. Posłowie KO zjawią się w piątek w parlamencie, by dopracować szczegóły. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje  podsumował.

W audycji również o działaniach rządu wobec pandemii koronawirusa w Polsce. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Borys Budka (przewodniczący Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 24.03.2020
Godzina emisji: 7.44

IAR/pkr/mk

Czytaj także

"Tarcza antykryzysowa". Wiceszef MSWiA: zawieszenie biegu terminów administracyjnych

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 16:14
W ramach tarczy antykryzysowej przygotowujemy rozwiązania dotyczące zawieszenia biegu terminów administracyjnych, możliwości zdalnego trybu obradowania organów jednostek samorządu terytorialnego, ciągłości pracy w urzędach - poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller: możemy się spodziewać kolejnych ograniczeń

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 08:30
– Znacząco ograniczyliśmy w Kancelarii Premiera ilość spotkań osobistych. Posiedzenia odbywają się zdalnie. Mierzymy temperaturę, wszystkie zalecenia GIS są wdrażane – mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: ogromna szansa, że rozwiązania dot. "tarczy antykryzysowej" zostaną przyjęte w zgodzie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 14:52
- Nikt nie ma wątpliwości, że kryzys, który został wywołany przez koronawirusa, będzie głęboki i dotknie także Polskę - podkreślił Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent ocenił, że istnieje ogromna szansa, iż rozwiązania dot. tzw. tarczy antykryzysowej zostaną przyjęte przez parlament w zgodzie.
rozwiń zwiń