X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wiceminister zdrowia: wszystkie szpitale w Polsce będą odpowiednio zaopatrywane

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 07:52
– W każdym województwie jest przynajmniej jeden szpital zakaźny. Czekają one już na przyjęcie pierwszych pacjentów – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Audio
  • Waldemar Kraska: profesjonalne maseczki z filtrem HEPA zdają egzamin jako ochrona (Salon polityczny Trójki)
Pacjenci oraz personel Oddziału Zakaźnego Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniuzdj. ilustracyjne
Pacjenci oraz personel Oddziału Zakaźnego Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu/zdj. ilustracyjneFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk
1200 wirus.jpg
Kolejne dwa przypadki koronawirusa. Liczba zakażeń wzrosła do 125

Wiceminister podkreślił, że "zapasy w szpitalach są uzupełniane na bieżąco". – Te środki w dużych ilościach trafiają do Europy, również do Polski, z Chin – tłumaczył.

– Profesjonalne maseczki z filtrem HEPA zdają egzamin jako ochrona. Takie maski są potrzebne lekarzom i personelowi medycznemu – podkreślił. – Wszystkie szpitale w Polsce będą odpowiednio zaopatrywane – dodał.

– Na tę chwilę mam dobre wieści. Mamy kilkanaście nowych zachorowań, więc nie ma znacznego peaku w górę. Liczymy się z tym, że w tym tygodniu zachorowań będzie jednak więcej. W każdym województwie jest przynajmniej jeden szpital zakaźny. Czekają one już na przyjęcie pierwszych pacjentów – mówił wiceminister zdrowia.

"Badamy osoby najwcześniej zakażone"

Waldemar Kraska odniósł się również do osób, które wyleczono z koronawirusa. – Z ozdrowieńcami jest tak, że muszą się czuć bardzo dobrze i wykonany na nich test musi dać wynik ujemny. W tej chwili badamy osoby najwcześniej zakażone i już mamy pierwsze potwierdzone wyniki ujemne – mówił.

paweł szefernaker free PR1 1200.jpg
Wiceszef MSWiA: Polacy zdają dzisiaj egzamin z odpowiedzialności

Wiceminister zdrowia podkreślił, że "w Polsce nie ma planów zamykania sklepów, aptek". – Nie rozmawialiśmy o kwarantannie kraju – wyjaśnił.

Gorączka, kaszel, duszności

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Podejrzewa się, że do pierwszego zakażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.​

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 16.03.2019
Godzina emisji: 07.45

PAP/pb

Czytaj także

Premier: chcemy przekierowania środków na politykę spójności do walki z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 19:51
Premier oświadczył, że w rozmowie z szefową KE Ursulą von der Leyen rozmawiał m.in. "o pieniądzach ze środków z polityki spójności". - Chcemy, żeby te środki były przekierowane teraz też na walkę z koronawirusem - poinformował Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo Zdrowia idzie na rękę pacjentom. Nowe zasady ws. skierowań

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 22:01
Jak wynika z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia dotyczącego ogłoszenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, pacjenci do czasu odwołania są zwolnieni z obowiązku dostarczania oryginału skierowania na wykonanie świadczenia zdrowotnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Największa taka akcja w wymiarze sprawiedliwości". Sądy reagują na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 06:35
Z powodu zagrożenia koronawirusem do końca marca w sądach w całym kraju nie odbędzie się większość rozpraw i posiedzeń - zostaną one przełożone na późniejsze terminy. Odbywać mają się tylko najpilniejsze sprawy, które nie mogą być przesunięte na inny termin.
rozwiń zwiń