X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Davos 2020. Jacek Sasin: polskie firmy są coraz silniejsze

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 08:48
– Przykładem rozwoju polskich firm jest PKN Orlen, który działa nie tylko w Polsce, ale również na Litwie czy w Czechach. Postęp widać także w przypadku polskich linii lotniczych LOT – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin.
Audio
  • Jacek Sasin o Forum Ekonomicznym w Davos i ustawie sądowej (Salon polityczny Trójki)

Wicepremier Jacek Sasin nie zaprzeczył podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos temu, że polskie firmy udają się na zakupy. Nieoficjalnie mówi się o przejęciu mBanku i niemieckich linii lotniczych Condor. 

davosduda1200.jpg
Prezydent w Davos: współpraca państw Trójmorza bardzo mocno się rozwinęła

– Chcemy, aby polskie firmy się rozwijały i wychodziły z ekspansją na rynek europejski. To się już dzieje – przyznał Sasin w Trójce. – Polskie firmy są coraz silniejsze. Przykładem jest PKN Orlen, który działa nie tylko w Polsce, ale również na Litwie czy w Czechach. Postęp widać także w przypadku polskich linii lotniczych LOT – dodał. 

Ustawa dyscyplinująca sędziów 

Wicepremier odniósł się również do przegłosowanej w czwartek ustawy sądowej, dyscyplinującej sędziów. Ministerstwo Sprawiedliwości zapewniło, że ustawa nie spowoduje żadnych skutków prawnych.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Politycy opozycji próbują w tej chwili doprowadzić do niestabilności systemu prawnego w Polsce. To się nie uda. Konstytucja stoi po naszej stronie – przekonywał Sasin.

Według niego tzw. okrągły stół ws. wymiaru sprawiedliwości do niczego nie doprowadzi. – Byłaby to tylko arena do tego, żeby odbyć polityczny teatr. Musiałoby się to skończyć awanturą – podsumował. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (wicepremier)
Data emisji: 24.01.2020
Godzina emisji: 8.14

kad/kw

Czytaj także

Paweł Mucha: prezydent w Davos promuje Polskę w najlepszym tego słowa znaczeniu

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 08:55
- W Davos odbywają się spotkania w formacie ekonomicznym, a Polska jest tam podawana jako wzór państwa, które dynamicznie się rozwija, jednocześnie przy tym realizując ogromne programy społeczne. Pytania dotyczące naszego sukcesu są bardzo częste - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń