X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji". Zandberg o odwołaniu Biejat

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 09:11
– Magdalena Biejat walczyła m.in. o podwyższenie najniższej emerytury, żeby było więcej miejsc w żłobkach dla dzieci. PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adrian Zandberg, komentując odwołanie posłanki Lewicy z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.
Audio
  • Adrian Zandberg m.in. na temat odwołania Magdaleny Biejat z funkcji szefowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (Salon polityczny Trójki)

Magdalena Biejat z Lewicy została w czwartek odwołana z funkcji przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Nową szefową komisji została posłanka PiS Urszula Rusecka. Posłowie Zjednoczonej Prawicy zarzucali Biejat m.in. jej liberalne poglądy dot. aborcji.

PAP Magdalena Biejat 1200.jpg
Makowski: przewodniczącą komisji rodziny nie powinna być osoba o skrajnych poglądach

Zdaniem Adriana Zandberga, PiS nie powinno być zaskoczone tym, że Biejat ma lewicowe poglądy. – Program wyborczy, z którym koalicja lewicowa szła do wyborów, nie był tajemnicą – podkreślił.

– Jak widać, Lewica jest na tyle silnym głosem w parlamencie, żeby przestraszyć PiS. Na tyle silnym, że PiS musiało uciekać się do złamania obyczaju parlamentarnego. Przypominam, że zasada podziału przewodniczących komisji pomiędzy kluby rządzące i opozycyjne funkcjonowała w polskim parlamencie przez 30 lat – powiedział gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zandberg nie chciał zdradzić, czy będzie się domagał dla swojego ugrupowania szefowania inną komisją. – Pozostawię PiS w niepewności, myślę, że odrobina niepewności przysłuży się refleksji, a być może także pokucie i poprawie ze strony tych, którzy zgrzeszyli – stwierdził.

Podkreślił, że PiS za złamanie niepisanej zasady podziału przewodniczących komisji powinien liczyć się z konsekwencjami.

Adrian Zandberg mówił też na temat wyborów prezydenckich i Roberta Biedronia oraz o tym, jak Lewica widzi Polskę w UE. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adrian Zandberg (Lewica Razem)
Data emisji: 17.01.2020
Godzina emisji: 8.13

paw/mk

Czytaj także

Adrian Zandberg: nie będzie współpracy lewicy z rządem realizującym postulaty PO

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 08:20
– Platforma Obywatelska – i to wiedzą już wszyscy – nie wygra tych wyborów samodzielnie – mówił w Trójce Adrian Zandberg. – Rząd, realizujący program ekonomiczny profesora Rzończy, nie będzie rządem wspieranym przez lewicę – dodał lider partii Razem.
rozwiń zwiń