X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef MON: jeszcze w tym miesiącu podpiszemy umowę ws. kupna F-35

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 08:25
– Już sfinalizowaliśmy negocjacje ws. zakupu F-35 i zostały tylko drobne sprawy proceduralne – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Mariusz Błaszczak, szef MON. Finalizacja umowy na samoloty piątej generacji, okręty podwodne dla marynarki wojennej oraz utworzenie Agencji Uzbrojenia – to najważniejsze plany resortu obrony na nowy rok.
Audio
  • Szef MON o polskiej aktywności w NATO (Salon polityczny Trójki)

błaszczak 1200 pap.jpg
Szef MON: priorytetem jest wyposażenie wojska w nowoczesny sprzęt

Szef MON przyznał, że "już sfinalizowaliśmy negocjacje ws. zakupu F-35 i zostały drobne sprawy proceduralne". – Jeszcze w styczniu podpiszemy umowę z USA ws. kupna 32 najnowocześniejszych samolotów na świecie – powiedział polityk.

Polska należy do liderów NATO, dzięki przeznaczaniu 2 proc. PKB na obronność. Stąd nowoczesny sprzęt, zwiększanie liczebne wojska. Relacja z USA jest niezwykle ważna. Mają oni najsilniejszą armię świata i są liderem NATO. Ich obecność w Polsce odstrasza potencjalnego agresora – stwierdził Mariusz Błaszczak.

– Misja szkoleniowa NATO w Iraku jest w trakcie odwieszania. Zadaniem misji jest szkolenie wojsk irackich. Wciąż istnieje tam zagrożenie ISIS. Jesteśmy solidarni z naszymi sojusznikami, bo takiej samej solidarności oczekujemy w sytuacji naszego zagrożenia. Chcemy uniknąć sytuacji, która miała miejsce 80 lat temu – mówił szef MON.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

We wtorek 14 stycznia, żołnierze Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariusze CBA zatrzymali trzech oficerów Wojska Polskiego – byłego Szefa Szefostwa Służb Mundurowych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy płk. rezerwy Krzysztofa B., zastępcę szefa Służb Mundurowych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy płk. Pawła M., szefa Wydziału Materiałowego 16. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Drawsku Pomorskim mjr. Arkadiusza R. oraz dwóch przedsiębiorców – Mirosława S. i Tomasza K.

– Gratuluję funkcjonariuszom akcji, która ujawniła proceder i układ korupcyjny między żołnierzami a przedsiębiorcami. Ten układ trwał lata i liczę, że sąd okaże się surowy, po to, aby inni wiedzieli, że także zostaną ukarani. Korupcja rujnuje – powiedział Mariusz Błaszczak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Mariusz Błaszczak (szef MON)
Data emisji: 16.01.2020
Godzina emisji: 8.13

dn/ml

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: stawiamy na bezpieczeństwo, konsekwentnie wzmacniamy Wojsko Polskie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 18:21
– Wydajemy 2 procent PKB na obronność, należymy do liderów w Sojuszu Północnoatlantyckim. Jesteśmy wymieniani jako państwo, które wywiązuje się z sojuszniczych zobowiązań – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak o zakupie F-35: negocjacje są na dobrej drodze

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 21:49
Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej powiedział w programie "Gość Wiadomości", że negocjacje prowadzone w celu zakupu samolotów F-35 dla polskiego lotnictwa, są bliskie zakończenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymanie oficerów. Szef MON: zero tolerancji dla łamania prawa

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 07:44
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w reakcji na zatrzymanie trzech oficerów Wojska Polskiego oraz dwóch przedsiębiorców podejrzanych o żądanie i udzielanie korzyści majątkowych przyznał, że "w Wojsku Polskim obowiązuje zasada zero tolerancji dla jakiegokolwiek łamania prawa".
rozwiń zwiń