X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stanisław Karczewski: chcemy kontynuować zmiany wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 08:18
– Jest potrzebny dialog polityczny i myślę, że będzie podjęty – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia o sprawie opinii TSUE dotyczącej reformy sądownictwa wicemarszałek Senatu, Stanisław Karczewski.
Audio
  • Stanisław Karczewski o reformie sądów: jestem przekonany, że mamy rację (Salon polityczny Trójki)

Gość radiowej Trójki podkreślił, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości są oczekiwane przez Polaków. – Takie są społeczne oczekiwania, a mamy mandat, wygraliśmy wybory. Zmiany dotyczące wymiaru sprawiedliwości chcemy kontynuować i wprowadzać w życie – powiedział wicemarszałek Senatu. 

Polityk PiS dodał, że sądownictwo to "jedyny obszar naszego życia, który nie został po 30 latach zreformowany". – On tkwi jeszcze w dawnych strukturach PRL-owskich. Wymaga naprawy i to chcemy robić – podkreślił Karczewski.

ke 1200 komisja europejska 1200 free.jpg

KE złoży wniosek do TSUE ws. zawieszenia Izby Dyscyplinarnej SN

Reforma i TSUE

Odnosząc się do informacji z Komisji Europejskiej o planowanym wniosku do TSUE w sprawie polskiej reformy, wicemarszałek Senatu zaznaczył, że konieczny jest dialog. – Jest potrzebny dialog polityczny i myślę, że będzie podjęty. Jestem przekonany, że mamy rację, potwierdzają to wyborcy, oczywiście są też przeciwnicy – powiedział gość Polskiego Radia.

– Trudno mi krytykować swojego następcę, zawsze jest to poczytywane jako forma rewanżu spowodowana zawodem, że nie zostałem marszałkiem – wyjaśnił Stanisław Karczewski. Dodał, że źle ocenia dyplomatyczną działalność Tomasza Grodzkiego. – Nie powinien spraw polskich, które powinny być rozstrzygane tutaj, wynosić poza granice – powiedział polityk.

"Zaczął od kłamstwa"

grodzki1200.jpg
"Spotkanie Duda-Grodzki to zagrywka PR-owa marszałka Senatu"

Dodał, że obecny marszałek Senatu swoją działalność "zaczął od kłamstwa". – Powiedział, że miał propozycję przejścia do naszego obozu politycznego za funkcję marszałka. Absolutnie nie miał, jeżeli miał, niech poda nazwisko osoby, która to proponowała – zaznaczył Karczewski.

Wicemarszałek Senatu zastrzegł, że nie chce być sędzią w sprawie zarzutów korupcyjnych wobec prof. Grodzkiego. Wyjaśnił, że obecnie styk państwowej i prywatnej opieki zdrowotnej umożliwia podejrzenia o nieprzejrzyste działania.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Stanisław Karczewski (wicemarszałek Senatu)
Data emisji: 15.01.2020
Godzina emisji: 8.14

pg/mk

Czytaj także

Szefowa KE: kwestia praworządności w Polsce tematem posiedzenia w Strasburgu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 13:25
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen potwierdziła, że kwestia praworządności i reform sądownictwa w Polsce będzie tematem popołudniowego posiedzenia unijnych komisarzy w Strasburgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE złoży wniosek do TSUE ws. zawieszenia Izby Dyscyplinarnej SN

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 16:50
Komisja Europejska chce zawieszenia działania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Komisarze zdecydowali, że wyślą do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu wniosek o tak zwane środki tymczasowe, nakazujące zamrożenie przepisów do czasu rozpatrzenia przez sędziów skargi Komisji z jesieni ubiegłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata w Senacie z udziałem zagranicznych prawników. "Nie służy polskiej racji stanu"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 18:55
Sekretarz stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda i Wojciech Konieczny, senator klubu Lewicy rozmawiali w Programie 1 Polskiego Radia o senackim posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Obrony Praworządności, w którym wzięli udział przedstawiciele zawodów prawniczych z kilku europejskich państw. 
rozwiń zwiń