X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Kowal: Putin od 20 lat próbuje uświęcić historię Związku Sowieckiego

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 08:26
– Władimir Putin rozpoczął swoją kampanię, której negatywnym bohaterem jest Polska, równo 20 lat temu, czyli w momencie, gdy pojawił się na szczytach władzy – mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Audio
  • Paweł Kowal o słowach Władimira Putina na temat sytuacji Polski w przeddzień II wojny światowej (Salon polityczny Trójki)

Rosyjski prezydent na spotkaniu z przywódcami Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej w Petersburgu oskarżył Polskę o zmowę z faszystowskimi Niemcami. Stwierdził też, że przyczyną drugiej wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku. Putin sformułował też zarzuty wobec przedwojennego polskiego ambasadora w Niemczech Józefa Lipskiego.

premier_oświadczenie663.jpg
Premier: Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to świadomie

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Michał Woś: Putin przypomniał Polsce i Polakom, że jesteśmy stale zagrożeni

– Władimir Putin rozpoczął swoją kampanię, której negatywnym bohaterem jest Polska, równo 20 lat temu, czyli w momencie, gdy pojawił się na szczytach władzy. Od tamtego czasu obserwujemy próbę odkręcenia historii i uświęcenia historii Związku Sowieckiego. Po 1991 roku Rosja bardzo krótko była państwem, o którym moglibyśmy powiedzieć, że jest demokratycznym, zmieniającym się w kierunku wolnorynkowej gospodarki. Szybko wróciła na stare koleiny, a to ze względu na kontynuację służb, resortów siłowych – powiedział Paweł Kowal.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Programu 3 Polskiego Radia przyznał, że "od 30 lat Rosja ciągle prowadzi jakąś wojnę, jest to totalnie zmilitaryzowane społeczeństwo". – Matką tych wojen jest II wojna światowa. Z punktu widzenia polskich interesów, pierwszy oddźwięk po słowach Władimira Putina był negatywny dla Rosji, ale czy ktoś zakładał, że będzie inaczej? Reakcja Zachodu była silniejsza, niż się spodziewano. To, że reakcja była negatywna, nie znaczy, że Rosja wyciszy tę linię polityczną, ale przeciwnie, wzmocni ją – stwierdził polityk.

– Reakcja rządu była spóźniona, ale dobrze, że w końcu była. Szkoda, że nie było jasnego sygnału ze strony prezydenta. To zresztą nie musi być oświadczenie. Tu chodzi o to, by myśleć strategicznie. Sprawa jest bardzo poważna. Jeśli Władimir Putin mówi dziś o historii, to nie dlatego, że wszedł fazę pogadanek historycznych, ale przygotowuje się do jakiejś ważnej politycznej akcji – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

*** 

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kowal (poseł KO)
Data emisji: 2.01.2020
Godzina emisji: 8.14

dn/ml

Czytaj także

Skandaliczne słowa Putina o Polsce. Piotr Wawrzyk: będzie reakcja prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 16:58
– W ciągu kilku dni przekonamy się, jaka będzie reakcja polskiego prezydenta na słowa Władimira Putina o genezie II wojny światowej – mówił w "Pulsie Trójki" Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel o słowach Putina: to próba osłabienia sojuszu Polski i USA

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 18:02
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział na antenie Trójki, że ostatnie słowa Władimira Putin o Polsce mogą być próbą "osłabienia sojuszu polsko-amerykańskiego w kontekście sankcji na Nord Stream 2 i obecności wojsk amerykańskich w Polsce". Rzecznik PO Jan Grabiec uważa, że "przydałaby się adekwatna odpowiedź ze strony prezydenta Andrzeja Dudy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Eberhardt: słowa Putina to jego reakcja na brak sukcesów

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 17:30
– Tego rodzaju przekaz, coraz bardziej absurdalny z punktu widzenia prawdy historycznej, ale również coraz bardziej radykalny, jeżeli chodzi o głoszone poglądy, staje się pewnym mainstreamem rosyjskiej polityki historycznej – tak ubiegłotygodniowe wystąpienie Władimira Putina komentuje dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Adam Eberhardt.
rozwiń zwiń