X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jadwiga Emilewicz: nie zakładam, że cały NIK pracuje wet za wet

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 08:29
– Jestem przekonana, że Marian Banaś podejmuje swoje działania biorąc pod uwagę obowiązki, jakie ciążą na prezesie NIK – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Jadwiga Emilewicz pytana o raport NIK, zapowiadany przez media jako kontratak szefa tej instytucji.
Audio
  • Jadwiga Emilewicz o zapowiadanych przez NIK kontrolach (Salon polityczny Trójki)

NIK ma zaprezentować 10 grudnia najnowsze wyniki prowadzonych przez Izbę kontroli. Wśród nich ma być raport krytyczny wobec programu zatrudnienia więźniów, autorstwa Patryka Jakiego. Według doniesień mediów raport może być formą odwetu prezesa NIK po naciskach PiS, aby podał się do dymisji. 

– Rozumiem, że jest program kontroli NIK, który jest ogłaszany zawsze. Rozumiem, że w tym programie znalazł się fundusz solidarnościowy. Posłuchajmy tego, co będzie miał do powiedzenia pan prezes Banaś, co w raporcie pokontrolnym wyszło – powiedziała Jadwiga Emilewicz. – Ja bym nie biła tak mocno w werble – uspokajała.

Pytana o związek publikacji raportu z oczekiwaniem dymisji szefa NIK, stwierdziła, że "wierzy ciągle w roztropność prezesa NIK". – Nie zakładam, że cała izba kontroli pracuje wet za wet – dodała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister oceniła też, że "jeśli służby odpowiednie mają wątpliwości co do oświadczeń majątkowych Mariana Banasia, to nie powinien być prezesem NIK", a "sytuacja wokół prezesa NIK nie ułatwia dzisiaj dobrego poprawnego funkcjonowania tej izby". – Wierzę w propaństwową postawę Mariana Banasia. Czarny pas w karate też o czymś świadczy, w jakiś sposób definiuje charakter osoby – dodała.

W audycji mówiono też o cenach energii elektrycznej i założeniach nowego ładu energetycznego Europy. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jadwiga Emilewicz (minister rozwoju)
Data emisji: 10.12.2019
Godzina emisji: 8.14

fc/kw

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: nie będzie drastycznej podwyżki cen prądu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 09:10
- Jako stałe rozwiązanie wprowadziliśmy obniżkę akcyzy i opłaty przejściowej, dlatego ewentualny wzrost cen prądu nie będzie szczególnie odczuwalny w kieszeniach Polaków - powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju. - Z całą pewnością nie będziemy mieli też do czynienia z drożyzną - zapewniła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: mamy pięć scenariuszy transformacji energetycznej

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 09:38
- Przygotowaliśmy pięć scenariuszy transformacji energetycznej polskiej gospodarki - powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju. Dodała, że są one elementem Krajowej Strategii Niskoemisyjnej, którą resort przedstawi w grudniu na Komitecie do spraw Europejskich.
rozwiń zwiń