X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Grodzki ws. oskarżeń o korupcję: zamierzam wkroczyć na drogę sądową

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 08:44
– Mam już tego dosyć, moja cierpliwość się kończy – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" marszałek Senatu Tomasz Grodzki w związku z oskarżeniami o korupcję.
Audio
  • T. Grodzki: rozliczam się przede wszystkim we własnym sumieniu i to sumienie jest czyste (Salon polityczny Trójki)

Gość radiowej Trójki zapowiedział wejście na drogę sądową, odnosząc się do oskarżeń o korupcję wysuwanych pod jego adresem. – Jestem w kontakcie z mecenasem Dubois i oczywiście CBA ma prawo wszystko robić, podejmować swoje czynności, natomiast ja zamierzam wkroczyć na drogę sądową – podkreślił Tomasz Grodzki.

grodzki-1200-pap.jpg
Sprawa Tomasza Grodzkiego. Kolejna osoba miała "potwierdzić łapówki"

– W Polsce bardzo łatwo oskarżyć każdego lekarza. Okropne jest ciężkie oskarżanie bez dowodów, a udowadnianie, że się czegoś nie zrobiło, jest bardzo trudne – powiedział marszałek Senatu. – Ja mam naprawdę dużo większe, poważniejsze zadania w Senacie – dodał.

– Trzecia osoba w państwie ma wiele do roboty, a nie tylko czas do chodzenia po sądach, żeby udowadniać swoją niewinność. Jednak, jeśli będzie trzeba, to tak zrobię – podkreślił gość audycji.

"Raz to nic"

Marszałek Senatu przypomniał, że "kiedy obrażano młodą dr Pikulską w telewizji, proces rozpoczął się po trzech latach i tak prawdopodobnie się to tutaj skończy". Jak mówił, "nie ma sobie nic do zarzucenia".

– Staram się być człowiekiem miłosiernym. Niemcy mówią: "einmal ist keinmal", "raz to nic". Jeżeli to będzie miało charakter recydywy, to wkroczę na drogę sądową, tak zapewne zrobię – oświadczył w Trójce. – Rozliczam się przede wszystkim we własnym sumieniu i to sumienie jest czyste – powiedział. – Będę używał wszystkich legalnie dostępnych środków, by bronić swojego imienia – wyjaśnił polityk.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tomasz Grodzki (marszałek Senatu, PO)
Data emisji: 28.11.2019
Godzina emisji: 8.14

pg/mk

Czytaj także

Sprawa Tomasza Grodzkiego. Artur Soboń: marszałek nie buduje autorytetu Senatu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 19:19
- Mamy do czynienia z sytuacją kręcenia ze strony pana marszałka. Zdaje się on nam nie mówić w tej sprawie wszystkiego - powiedział w Jedynce Artur Soboń z PiS, odnosząc się do sprawy Tomasza Grodzkiego. Zdaniem Dariusza Wieczorka z klubu parlamentarnego Lewicy dyskusja o marszałku Senatu ws. korespondencji z mieszkanką Szczecina jest niepotrzebna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Tomasza Grodzkiego. Kolejna osoba miała "potwierdzić łapówki"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 08:28
Działacz gdańskiej "Solidarności" Karol Guzikiewicz poinformował na Twitterze, że kolejna osoba potwierdza łapówki w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie, gdzie Tomasz Grodzki był ordynatorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Popiela tłumaczy wpis na temat marszałka Senatu. W sieci zawrzało

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 14:36
"Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną" - napisała na Twitterze prof. Agnieszka Popiela. W ten sposób odniosła się do sprawy związanej z Tomaszem Grodzki, marszałkiem Senatu, i operacji jej mamy, którą miał przeprowadzić.
rozwiń zwiń