X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Łukasz Schreiber: każdy ma prawo zgłosić protest wyborczy, to normalna procedura

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 08:22
– Wniosek o ponowne policzenie głosów to nie jest podważenie wyniku wyborów, tylko normalna procedura, która jest stosowana nie tylko w Polsce, ale na całym świecie – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w KPRM.
Audio
  • Łukasz Schreiber: protesty wyborcze zgłasza się od lat (Salon polityczny Trójki)
Łukasz Schreiber
Łukasz SchreiberFoto: PR

Zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Koalicja Obywatelska, oprotestowały wyniki wyborów w kilku okręgach senackich. Według lidera PO Grzegorza Schetyny "nie ma powodów, nie ma przyczyn racjonalnych, żeby powtórnie liczyć głosy, czego chce PiS". – Nie mamy pewności, że głosy będą przeliczane w sposób transparentny i uczciwy – ocenił.

Łukasz Schreiber ocenił, że "to normalne procedury, każdy ma prawo zgłaszać takie protesty". – Co więcej, one są od lat w sporej liczbie zgłaszane. Opozycja zapomniała, że sama zgłaszała takie protesty, tak jak PSL w wyborach samorządowych – powiedział.

– Nikt, jak rozumiem, nie pamięta, że już raz w historii powtarzano wybory do Senatu, w okręgu częstochowskim w roku 2006. To wszystko miało miejsce. Tymczasem dziś okazuje się, że zgłaszanie protestów wyborczych (...) jest naruszeniem jakichś zasad, po czym następnego dnia przedstawiciele Platformy sami zgłaszają takie protesty – przypomniał gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W opinii sekretarza stanu w KPRM "wniosek o ponowne policzenie głosów to nie jest podważenie wyniku wyborów, tylko normalna procedura, która jest stosowana nie tylko w Polsce, ale na całym świecie".

Niektórzy przedstawiciele opozycji uważają, że izba SN, która będzie rozpatrywać protesty, może reprezentować interesy obozu rządzącego. Łukasz Schreiber uważa, że "ta logika nie trzyma się całości, skoro samemu występuje się dokładnie o to samo".

– Nie wiem, jakie są przesłanki do tego, aby sędziowie, którzy zasiadają w tej izbie, byli w jakimkolwiek stopniu uzależnieni politycznie – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Łukasz Schreiber (sekretarz stanu w Kancelarii Premiera)
Data emisji: 23.10.2019
Godzina emisji: 8.14

msze/ml

Czytaj także

Radosław Fogiel o Senacie: gdyby zależało nam na komforcie, testowalibyśmy materace

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 09:20
- Liczymy, że w Senacie uda się jednak zbudować stabilność - mówi w wywiadzie dla "Super Expressu" wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. - Gdyby zależało nam na komforcie, bylibyśmy testerami materaców, a nie politykami - dodaje.
rozwiń zwiń