X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Michał Dworczyk po wyroku TSUE: system bankowy jest w Polsce stabilny

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 08:21
– Rząd cały czas monitoruje sytuację na rynku finansowym. Oczywiście pojawiają się różne głosy i różne opinie, ale większość tych najbardziej kasandrycznych jest przesadzona, sytuacja jest absolutnie opanowana – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Audio
  • M. Dworczyk: Grzegorz Schetyna, mówię to z przykrością, kłamie (Salon polityczny Trójki)

Szef KPRM zaznaczył, że reakcje rynku pokazują, że po wyroku TSUE "nic nadzwyczajnie dramatycznego nie powinno się wydarzyć". – System bankowy jest w Polsce stabilny – zaznaczył Michał Dworczyk.

Gość "Salonu politycznego Trójki" odniósł się także do słów Grzegorza Schetyny, który powiedział, że wyrok TSUE to wyrok na premiera Morawieckiego, który kierując bankiem Santander "w optymistyczny sposób rozdawał kredyty frankowe".

1200_Kwieciński_PAP.jpg
Jerzy Kwieciński: wyrok TSUE wzmacnia pozycję frankowiczów

"Każdy sam odpowiada za własne czyny"

 Grzegorz Schetyna, mówię to z przykrością, kłamie  powiedział Michał Dworczyk. Jak dodał, ówczesny prezes banku Mateusz Morawiecki wielokrotnie wskazywał w czasie spotkań z KNF na problem kredytów frankowych i postulował ograniczenie akcji kredytowej we frankach. – Nadzór powinien zabronić udzielania kredytów we frankach szwajcarskich – cytował wypowiedź Mateusza Morawieckiego ze stycznia 2009 r.

Minister przyznał, że sam spłaca kredyt we frankach. – Nie byłem wtedy na tyle przewidujący i nie poświęciłem tyle czasu analizie i potencjalnym konsekwencjom. Dzisiaj mogę mieć pretensje wyłącznie do siebie, dlatego, że każdy sam odpowiada za własne czyny – powiedział szef KPRM. Dodał, że jest przeciwnikiem rozwiązania centralnego, ustawy rozwiązującej problem kredytów frankowych.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Trybunał Sprawiedliwości UE stanął po stronie frankowiczów

W audycji rozmawiano także o sprawie teki dla komisarza ds. rolnictwa z Polski i kandydaturze Janusza Wojciechowskiego oraz sprawie terminów wypłat świadczenia 500+.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)
Data emisji: 4.10.2019
Godzina emisji: 8.14

pg/pb/mk

Czytaj także

500+ w Warszawie. Szef KPRM: Rafał Trzaskowski sobie nie poradził

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 10:40
- Wszystko wskazuje na to, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski dosyć instrumentalnie chciał wykorzystać świadczenie 500+ do rozgrzania emocji politycznych - ocenił szef KPRM Michał Dworczyk. Podkreślił, że środki na ten cel zawsze były przekazywane w transzach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pełnomocnicy frankowiczów zadowoleni po wyroku TSUE

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 14:45
Sędziowie z Luksemburga stanęli po stronie kredytobiorców w sporze z bankami. Dali zielone światło dla unieważnienia umów z powodu nieuczciwych klauzul. To orzeczenie otwiera drogę frankowiczom do składania pozwów w polskich sądach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda: sądy będą kierowały się wytycznymi, które TSUE dał ws. frankowiczów

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 16:27
Prezydent Andrzej Duda ocenił, że wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. frankowiczów wpłynie na sytuację kredytobiorców. - Klienci będą mogli domagać się tego, aby zostały dokonane w umowach kredytowych odpowiednie zmiany - podkreślił.
rozwiń zwiń