X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Kowal: po wyborach musimy usiąść i spokojnie porozmawiać o związkach partnerskich

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 09:20
– W sprawie związków partnerskich należy zawrzeć kompromis, na który wszyscy się zgadzają. Trzeba to spokojnie przedyskutować po wyborach – mówił w radiowej Trójce startujący w wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal.
Audio
  • Paweł Kowal w sprawie kontrowersji wobec przepisów dotyczących związków partnerskich (Salon polityczny Trójki)


7x24 663.jpg
"7x24". Poseł PO zapowiada wprowadzenie związków partnerskich

W niedzielę, na antenie Polskiego Radia 24, Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej ogłosił, że "jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory, jedną z pierwszych decyzji będzie wprowadzenie związków partnerskich dla osób heteroseksualnych i homoseksualnych". Poseł zaskoczył obecnych w studiu, stwierdzeniem, że "małżeństwa homoseksualne są już w Polsce legalne i wszystko zależy od interpretacji prawnej".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei wczoraj wicerzecznik PiS Radosław Fogiel oświadczył, że jego ugrupowanie stawia jasną granicę: "związków partnerskich nie będzie i nie ma zgody na realizację tzw. «planu Rabieja»". Jak argumentował, Prawo i Sprawiedliwość nie jest wrogiem tego, by osoby żyjące razem miały pewne prawa m.in. w zakresie dziedziczenia, ale "można to uregulować na gruncie cywilno-prawnym, bez podważania fundamentów".

[DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ] >>> Radosław Fogiel: związków partnerskich nie będzie. Polska opiera się negatywnym trendom z zachodu


Adam-Szlapka-pap-1200.jpg
Sekretarz sztabu KO za adopcją dzieci przez pary homoseksualne

"Nie widzę kontrowersji"

– Prezydent przygotowuje ustawę o osobie najbliższej. Jaka jest różnica między tym pomysłem prezydenta, a związkami partnerskimi? Wypowiadał się na ten temat będę po wyborach, wtedy kiedy będzie konkret. Chciałbym wiedzieć, czy to będzie regulacja do kodeksu cywilnego, czy rodzinnego, czego ta regulacja dotyczy, czy udzielania informacji medycznych, pewnych elementów dziedziczenia. Wtedy szczegółowo się wypowiem – Mówił Paweł Kowal. – Nie uważam tej sprawy za kontrowersyjną. Widzę, zarówno wśród zwolenników prawicy, jak i lewicy oraz w centrum, dużą wolę, aby nie zrównywać tego z małżeństwem i nie traktować jako części kodeksu rodzinnego, ale by zawrzeć kompromis, na który wszyscy się zgadzają, od prezydenta po opozycję – dodał.

Gość Beaty Michniewicz wypowiadał się także na temat polskiej polityki historycznej i promowania Polski za granicą oraz odniósł się do pomysłu przywrócenia małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim i Białorusią i idącej za tym konieczności zmian w polityce z naszymi wschodnimi sąsiadami.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej rozmowy.

*** 

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kowal (politolog, historyk, bezpartyjny kandydat do Sejmu z listy KO)
Data emisji: 17.09.2019
Godzina emisji: 08.13

kstar/ml

Czytaj także

Zdzisław Krasnodębski: nie ma w Polsce żadnej krucjaty przeciwko LGBT

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 09:02
– Jest dosyć ostra ofensywa środowisk LGBT i jest reakcja na to, nie tylko polityczna, ale głównie społeczeństwa – mówił w "Salonie politycznym Trójki" prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Kaczyński o adopcji dzieci przez homoseksualistów: będziemy się przed tym bronić

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 09:40
- "Plan Rabieja" ma być realizowany. Dzieci mają być przedmiotami, które są potrzebne komuś, nie wiem do czego, można chyba powiedzieć, że do zabawy - powiedział w radiowej Jedynce Jarosław Kaczyński. Prezes PiS odniósł się do pomysłów opozycji dot. m.in. adopcji dzieci przez pary homoseksualne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: muszę zaprotestować przeciwko sankcjom, które dotknęły prof. Nalaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 08:40
– To autonomiczna decyzja władz uczelni, ale prof. Nalaskowski może odwoływać się do rzecznika dyscyplinarnego działającego przy ministerstwie – powiedział w Trójce wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Przewodniczący Porozumienia odniósł się do kontrowersji wokół decyzji UMK w Toruniu o zawieszeniu prof. Aleksandra Nalaskowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"7x24". Poseł PO zapowiada wprowadzenie związków partnerskich

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 12:00
- Dlaczego pan kłamie? My nie chcemy podwyższać ZUS-u. Czy to pana natura? PO kłamie, gdy oddycha? - pytała Joanna Lichocka, odpowiadając na zarzuty Michała Szczerby. Ten zapewnił, że PO to "niższe podatki, wyższe płace" oraz ogłosił, że jedną z pierwszych decyzji, po wygranych wyborach, będzie zalegalizowanie związków partnerskich w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Fogiel: związków partnerskich nie będzie. Polska opiera się negatywnym trendom z zachodu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 10:30
- PiS stawia jasną granice: związków partnerskich nie będzie, nie ma zgody na realizację "planu Rabieja". Nie jesteśmy wrogiem tego, by osoby żyjące razem miały pewne prawa m.in. w zakresie dziedziczenia, ale to można uregulować na gruncie cywilno-prawnym, bez podważania fundamentów - oświadczył wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń