X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Agnieszka Ścigaj: dzięki sojuszowi z PSL nasze postulaty zyskały nową siłę

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 08:54
– Nasz sojusz z PSL-em jest bardzo autentyczny. Zaskoczyło mnie pozytywne podejście wyborców do niego. Ludzie rozumieją trudności, jakie obecnie stawia polityka – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz'15. Odniosła się w ten sposób do utworzonej przez ruch Pawła Kukiza i PSL Koalicji Polskiej.
Audio
  • Agnieszka Ścigaj: sojusz z Polskim Stronnictwem Ludowym sprawił, że nasze postulaty zyskały nową siłę (Salon polityczny Trójki)

W środę wieczorem w Sejmie rząd odrzucił wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro. W trakcie rozpatrywania wniosku PO-KO w związku z ujawnieniem tzw. afery hejterskiej głos zabierali posłowie różnych ugrupowań. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz przekonywał, by wprowadzić do wymiaru sprawiedliwości instytucję sędziego pokoju.

ziobro123 sejm pap 1200.jpg
Zbigniew Ziobro zostaje na stanowisku. "Dajemy Polakom to, co obiecaliśmy"

To jeden z tzw. antysystemowych postulatów, głoszony od kilku miesięcy przez posłów Kukiz'15. Część z nich ubiega się o parlamentarną reelekcję z list Koalicji Polskiej, którą ruch Pawła Kukiza utworzył z PSL-em.

"Sojusz bardzo autentyczny"

Agnieszka Ścigaj stwierdziła, że takie połączenie jest korzystne. Argumentowała to większym gronem osób mówiących o zmianach, które proponują członkowie Kukiz'15.  Nasze postulaty zyskały nową siłę. Będzie o nich mówiła większa część polityków, a dla polityka jest to kluczowe, by w przyszłości przekonać większą liczbę wyborców. Nie ma innej drogi jak tłumaczenie, dlaczego te postulaty są ważne  zaznaczyła posłanka Kukiz'15.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Parlamentarzystka podkreśliła, że "ten sojusz jest bardzo autentyczny". Zapewniła, że mimo niekorzystnych komentarzy w internecie osobiście nie spotkała się z negatywnym odbiorem połączenia wspólnych sił przez Kukiz'15 i ludowców.  Zaskoczyło mnie pozytywne podejście wyborców do tego sojuszu. Ludzie rozumieją trudności, jakie obecnie stawia polityka. Wiedzą, że aby polska scena polityczna nie była zabetonowana, potrzebna jest alternatywa  powiedziała Agnieszka Ścigaj.

Przerwanie posiedzenia Sejmu

Posłanka odniosła się także do wtorkowej decyzji na posiedzeniu prezydium Sejmu, żeby rozpoczęte w środę rano ostatnie posiedzenie Sejmu zostało tego dnia przerwane i kontynuowane po wyborach parlamentarnych, 15-16 października.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Elżbieta Witek o przerwaniu posiedzenia Sejmu: wszystko jest zgodne z prawem

 To dziwna sytuacja. Wcześniej nie było takiego precedensu. Można doszukiwać się jakichś teorii, dlatego mam mieszane uczucia. Nie wiem, czy to jest jakiś plan, ale uważam, że to niepotrzebne  stwierdziła Agnieszka Ścigaj.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Agnieszka Ścigaj (posłanka Kukiz'15)
Data emisji: 12.09.2019
Godzina emisji: 8.13

bb/mk

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz: po wyborach nie rozejdziemy się z Pawłem Kukizem

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 10:45
- Po wyborach będziemy wspólnie podejmować decyzje z Pawłem Kukizem - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że razem z liderem Kukiz'15 "długo dojrzewali" do decyzji o wspólnym starcie w wyborach do Sejmu w ramach Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przerwie obrady do nowej kadencji. Ekspert: zgodne z prawem, nie ze zwyczajem

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 23:18
Prezydium Sejmu zdecydowało, że najbliższe posiedzenie Sejmu zostanie przerwane w środę i wznowione po wyborach – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS. Zapewnił, że po wyborach nie będą do porządku włączane nowe punkty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Augustyn (PO): zaskoczyła nas decyzja o przerwaniu obrad Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 17:00
- Jestem cztery kadencje w parlamencie, ale nie pamiętam, żebyśmy kiedykolwiek po wyborach spotykali się w starym składzie - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Urszula Augustyn, posłanka Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń