X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Wiceszef MSZ: obecność wojsk USA będzie wzmacniana

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 09:37
– To kontynuacja rozmów z czerwca, prowadzonych w Waszyngtonie podczas spotkania prezydenta Dudy z prezydentem Trumpem – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk o nadchodzącej wizycie Donalda Trumpa w Polsce.
Audio
  • Szymon Szynkowski vel Sęk: obecność wojsk USA w Polsce będzie zwiększona (Salon polityczny Trójki)
Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk
Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel SękFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

– Tamte rozmowy i spotkania były niezwykle efektywne. Ważnym tematem była współpraca w dziedzinie obronności i myślę, że będzie to jeden z wiodących tematów nadchodzącej wizyty prezydenta USA – powiedział gość "Salonu politycznego Trójki".

Wiceminister zaznaczył, że ze strony amerykańskiej jest deklaracja, iż obecność wojsk USA będzie wzmacniana. – W tej deklaracji jest mowa o zwiększeniu amerykańskiego personelu wojskowego o 1000 osób – wyjaśnił wiceszef MSZ. Dodał jednak, że nie ma jeszcze ostatecznych decyzji, jakiego rodzaju siły i gdzie dokładnie zostaną rozlokowane.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Szymon Szynkowski vel Sęk odniósł się także do informacji, że do Polski miałyby zostać skierowane oddziały wojsk amerykańskich stacjonujących dotychczas w Niemczech.

– Pojawiły się głosy amerykańskich dyplomatów, że w sytuacji, w której Niemcy nie ponoszą oczekiwanych przez NATO nakładów na obronność, a Polska te kryteria spełnia, to jednym z elementów mobilizujących powinno być postawienie pytania, czy część sił nie może być zdyslokowana z Niemiec do Polski – powiedział gość Trójki. – Nie chciałbym wchodzić w tę dyskusję, istotne jest, by w Polsce zostały zwiększone siły poprawiające nasze bezpieczeństwo – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Szymon Szynkowski vel Sęk (wiceminister spraw zagranicznych)
Data emisji: 16.08.2019
Godzina emisji: 8.14

pg/kw

Czytaj także

Dr M. Kawa: USA zapewniają nam bezpieczeństwo, nie Unia Europejska

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 18:30
- Polska powinna mieć dobre stosunki zarówno ze Stanami Zjednoczonymi, jak i z Unią Europejską - mówił w PR24 dr Marek Kawa, amerykanista i filolog. - To nam się udaje - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha o wizycie Donalda Trumpa w Polsce: będzie przemówienie prezydenta USA

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 10:13
- Szczególnie dobre osobiste relacje prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa wzmacniają pozycję naszego kraju - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w Polskim Radiu 24. Minister zapowiedział wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce.
rozwiń zwiń