X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

A. Zandberg: data wyborów to nie problem dla lewicy. Prawica ma się czego obawiać

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 08:48
– Data wyborów nie jest żadnym problemem dla lewicy. Pan prezydent chce krótkiej kampanii, bo obawia się wzrostu lewicy w siłę, listu amerykańskich senatorów ws. ustawy 447 i lotniczych przygód marszałka Kuchcińskiego – powiedział w radiowej Trójce Adrian Zandberg z komitetu wyborczego Lewica. 
Audio
  • Adrian Zandberg: lewica nie obawia się krótkiej kampanii (Salon polityczny Trójki)

Polityk pytany był w "Salonie politycznym" o to, czy data 17 października – najwcześniejsza możliwa data wyborów, ogłoszona we wtorek przez prezydenta – i związana z tym krótka kampania – jest dla lewicy problematyczna. 

"Lewica nie boi się krótkiej kampanii"

– Data wyborów nie jest żadnym problemem dla lewicy. To, że pan prezydent chce krótkiej kampanii jest związane z tym, że obawia się tego, co w trakcie kampanii się wydarzy – mówił szef partii Razem. – Myślę, że obawia się, że lewica będzie rosła w siłę, co już widać w badaniach społecznych, a z drugiej strony obawia się tego, że list amerykańskich senatorów ws. ustawy 447 stanie się bardzo ważnym tematem, a nieudolność Prawa i Sprawiedliwości, jeśli chodzi o tę sprawę, będzie pogrążała PiS w oczach znacznej części ich prawicowego elektoratu – przekonywał Zandberg.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Jeśli dodać do tego p. marszałka Kuchcińskiego i jego lotnicze przygody, to obawa przed dłuższą kampanią jest całkiem uzasadniona – dodał. 

Adrian Zandberg pytany był w Trójce także o wyznaczenie Roberta Biedronia, obecnie eurodeputowanego, na szefa sztabu zjednoczonego komitetu lewicy w najbliższych wyborach parlamentarnych. 

– Decyzja o powołaniu Roberta Biedronia na szefa szatabu zapadła wspólnie. Ta decyzja ma kilka kontekstów, a jednym z nich jest doświadczenie Roberta, jeśli chodzi o mobilizowanie ludzi do działania – przyznał. 

Lewica patrzy w przyszłość

–Uznaliśmy, że w tym miejscu, będąc na czele zaplecza, które poprowadzi lewicę do parlamentu, Robert sprawdzi się najlepiej. Druga kwestia, to sprawa przyszłości. To nie są ostatnie wybory, jakie nas czekają – dodał Adrian Zandberg

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

*** 

AudycjaSalon polityczny Trójki
ProwadzącyMarcin Pośpiech
GośćAdrian Zandberg (Razem)
Data emisji: 7.08.19
Godzina emisji: 8.13

mbl/kw

Czytaj także

Powstał Komitet Wyborczy Lewica. Adrian Zandberg wyjaśnia wspólny start z SLD

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 17:06
- Dla mnie w polityce chodzi o cele. Nie chodzi o to, żeby pielęgnować swoją tożsamość, tylko o to, żeby zmieniać rzeczywistość - powiedział Adrian Zandberg, lider partii Razem w Polskim Radiu 24. Polityk komentował decyzję o wspólnym starcie w wyborach z Wiosną i Sojuszem Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie wspólny komitet wyborczy SLD, Wiosny i Razem - KW Lewica

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 16:23
Liderzy SLD, Wiosny i Razem oświadczyli na konferencji prasowej, że pójdą do wyborów jako Komitet Wyborczy Lewica. Bazą do startu mają być struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej poinformował Adrian Zandberg z Lewicy Razem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adrian Zandberg: poparcie dla lewicowej listy to kilkanaście procent

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 09:19
- Obiecaliśmy wyborcom, że będziemy się starać, żeby była w tych wyborach jedna lista na lewo od Platformy Obywatelskiej. Dotrzymaliśmy słowa - powiedział w "Sygnałach dnia" Adrian Zandberg z partii Razem.
rozwiń zwiń