X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Dworczyk: owoce wzrostu gospodarczego muszą być dzielone między różne grupy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 09:37
– Owoce wzrostu gospodarczego muszą być dzielone sprawiedliwie pomiędzy różne grupy społeczne i zawodowe. To staramy się zrobić od kilku lat – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ten sposób minister skomentował napiętą sytuację w oświacie. 
Audio
  • Michał Dworczyk o sytuacji w oświacie (Salon polityczny Trójki)

Nauczyciele od dłuższego czasu domagają się podwyżki o 1 tys. zł. Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) w dniach 5-25 marca zorganizował w związku z tym referendum strajkowe, w którym wzięło udział 48 proc. szkół. Spośród nich ponad 85 proc. opowiedziało się za strajkiem.

Ze względu na napiętą sytuację w oświacie, w poniedziałek do rozmów przy wspólnym stole usiedli przedstawiciele rządu i nauczycielskich związków zawodowych. Spotkanie nie przyniosło porozumienia.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Do sytuacji w oświacie i negocjacji z nauczycielami odniósł się w "Salonie politycznym Trójki" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Chcielibyśmy rozmawiać o konkretach i być pewni jakie są oczekiwania. Czy te żądane 1 tys. złotych podwyżki dotyczy wyłącznie nauczycieli, czy też innych pracowników oświaty? – pytał Dworczyk.

Polityk skomentował też postawę samego Sławomira Broniarza, przewodniczącego ZNP. – Czasami można odnieść wrażenie, że pan Broniarz chciałby, aby zrezygnować z innych programów solidarnościowych, prorozwojowych i spełnić wszystkie oczekiwania nauczycieli – ocenił szef KPRM. – Owoce wzrostu gospodarczego muszą być dzielone sprawiedliwie pomiędzy różne grupy społeczne i zawodowe. To staramy się zrobić od kilku lat – dodał.

Minister przyznał też, że rząd chce, aby w roku 2020 średnia pensja nauczyciela dyplomowanego oscylowała na poziomie 6 tysięcy złotych.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)
Data emisji: 26.03.2019
Godzina emisji: 8.14

kad/kw

Czytaj także

Poseł Nowoczesnej: jesteśmy za tym, aby nauczyciele godnie zarabiali

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 13:45
- Jeżeli w ostatnim czasie znajdują się pieniądze, 45 mld zł, których nie było wcześniej w budżecie, to trudno się dziwić, że nauczyciele, którzy czekali tak długo na podwyżki, pytają: "Co z nami?" - mówił na antenie radiowej Jedynki Paweł Pudłowski, poseł Nowoczesnej. 
rozwiń zwiń