X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Zabójstwo prezydenta Gdańska. Władysław Kosiniak-Kamysz: nie wierzę w pojednanie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 09:57
– Każdy ma swoją wrażliwość, swoje sumienie i wie gdzie jest ta granica, której nie powinien przekraczać – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Władysław Kosiniak-Kamysz o języku w debacie publicznej. 
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o języku debaty publicznej (Salon polityczny Trójki)

W swoim przemówieniu podczas uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza w gdańskiej Bazylice Mariackiej dominikanin o. Ludwik Wiśniewski oświadczył: "Jestem przekonany, że Paweł chce, abym wypowiedział następujące słowa: "trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych".  

– Jak sami siebie nie upilnujemy, to nikt nas nie upilnuje – powiedział lider PSL w radiowej Trójce. Zauważył, że ostry język jest atrakcyjny, ponieważ "klika się w internecie, są cytowania". Władysław Kosiniak-Kamysz dodał, że brakuje autorytetów, a Polacy nie potrafią wsłuchać się nawet w przesłanie Jana Pawła II. – Postawimy postawić mu pomnik z marmuru, ale jego słów nie bierzemy do siebie. To wielka porażka – ocenił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki chciałby, aby wszyscy potraktowali poważnie wezwanie z pogrzebu, choć zastrzegł, że nie wierzy w pojednanie. – Wierzę, że możliwe jest porozumienie w takim stopniu, że potrafimy ze sobą rozmawiać – dodał. Wskazał, że PSL podpisze wniosek o uchwale o mowie nienawiści, ale to działanie raczej symboliczne. – Jeżeli nie będzie dobrych zwyczajów, dobrych obyczajów to żadne przepisy nie zatrzymają złych języków – stwierdził.

Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się też do happeningu WOŚP, polegającego na "podpaleniu radnego". Licytację wygrał za 3300 zł w wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki z PSL. Mówił też o roli mediów publicznych i wniosku o odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP oraz o pomyśle lekcji o mowie nienawiści. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL)
Data emisji: 22.01.2019
Godzina emisji: 8.14

fc/ml

Czytaj także

Polska polityka po zabójstwie prezydenta Gdańska. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 16:15
- Teraz każdy, kto będzie krytykowal PO będzie używał mowy nienawiści - powiedział w audycji "Tydzień kontra tydzień" Jacek Liziniewicz, analizując sytuację w polskiej polityce po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Swoje refleksje przedstawili też Michał Kolanko i Łukasz Lipiński. 
rozwiń zwiń