X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jechać czy nie jechać do Meksyku?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 13:47
- W Meksyku jest wiele Meksyków. To tak różnorodny kraj, że przed wyjazdem należy wybrać, co chcemy zobaczyć - mówiła w Trójce prof. Katarzyna Mikulska.
Audio
  • Jakie jest prawdziwe oblicze Meksyku? (Audycja pod-Różna/ Trójka)
Meksyk to kraj ogromnych kontrastów. Jakie zatem jest jego prawdziwe oblicze?
Meksyk to kraj ogromnych kontrastów. Jakie zatem jest jego prawdziwe oblicze? Foto: Pixabay/CrismarPerez

Którąkolwiek część kraju wybierzemy, zawsze warto spróbować tamtejszej kuchni. - Z czystym sumieniem można powiedzieć, że co 100 km zmienia się kuchnia. Są oczywiście elementy wspólne, bo wszędzie będzie tortilla czy fasola, a już tortilla może się różnić w różnych częściach kraju - tłumaczyła Katarzyna Mikulska.

Ile prawdy jest w obrazie Meksyku niespokojnego i ogarniętego wojną gangów? Jakie regiony najlepiej wybrać na pierwszy wyjazd? Do których słynnych miejsce nie warto jechać? O tym wszystkim mówiła Katarzyna Mikulska. W audycji można usłyszeć też kolejne porady fotograficzne Jerzego Kośnika i garść ciekawostek o Myanmarze.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autorzy: Marcin Pośpiech, Łukasz Karusta
Goście: prof. Katarzyna Mikulska (Uniwersytet Warszawski), Jerzy Kośnik (fotograf), Antoni Słodkowski (Polak mieszkający w Myanmarze)
Data emisji: 17.09.2016
Godzina emisji: 8.40

ei/bch

Czytaj także

Dzieci współczesnych Majów są nauczycielami życia

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 14:45
- Według Majów człowiek pochodzi z kukurydzy. Ludzie są nasionami Matki Ziemi, a uprawa ziemi jest sacrum - mówi Jerzy Antoni Mrożek, iberysta mieszkający w Meksyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież w Juárez - mieście z bardzo złą sławą

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 18:24
Ostatni dzień sześciodniowej wizyty w Meksyku papież Franciszek spędzi w Ciudad Juárez w pobliżu granicy ze Stanami Zjednoczonymi. Inna nazwa metropolii to "miasto morderca kobiet".
rozwiń zwiń