X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Orszak Trzech Króli w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 13:13
To była specjalna audycja, nadawana prosto z Orszaku Trzech Króli, a dokładniej ze studia Trójki usytuowanego przy Pomniku Mickiewicza. 
Audio
  • Plenerowe studio radiowej Trójki z Orszaku Trzech Króli (Audycja specjalna/Trójka)
Tradycyjny orszak Trzech Króli (Warszawa, 06.01.2020)
Tradycyjny orszak Trzech Króli (Warszawa, 06.01.2020)Foto: PAP/Tomasz Gzell

W audycji m.in. rozmowy na żywo z organizatorami Orszaku. Do udziału zaprosiliśmy warszawiaków i turystów, którzy 6 stycznia przyjechali do stolicy. Wykorzystalismy również dwa materiały – opowieść o tegorocznych "aktorach", którzy wcielają się w postaci Marii i Józefa oraz Trzech Króli. Porozmawialiśmy także z Barbarą Dawidowską, która kilka lat temu organizowała w Rwandzie Orszaki Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli w Rwandzie (Zdjęcie dzięki uprzejmości Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata Maitri) Orszak Trzech Króli w Rwandzie (Zdjęcie dzięki uprzejmości Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata Maitri)

– Wszystko narodziło się w małej szkole. Mieliśmy tam ideę, że wszyscy uczniowie, którzy chcą, muszą mieć swoją rolę w jasełkach – mówił w audycji Piotr Giertych, pomysłodawca pierwszego Orszaku Trzech Króli. – Pamiętam, jak rzuciliśmy hasło, że wyjdziemy z Orszakiem Trzech Króli na ulicę – dodał. 

Jakie były początki tego pomysłu? Jak ludzie reagują na Orszak Trzech Króli? Jakie inne miasta dołączają do tego zwyczaju? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna
Prowadzi: Piotr Łodej
Data emisji: 06.01.2020
Godzina emisji: 12.06

kw

Czytaj także

26. Top Wszech Czasów. Rozbiegówka z Piotrem Łodejem

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 09:00
W noworoczny poranek przywitał Państwa, nieco później niż zwykle, Piotr Łodej. Tym razem jednak w zupełnie innej roli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia Tamary Łempickiej na kartach komiksu

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 10:32
– W tym komiksie obserwujemy pewien wycinek z życia Tamary Łempickiej. To bardzo ważny moment w życiu artystki, a może nawet najważniejszy – ocenia Szymon Holcman z wydawnictwa Marginesy. 
rozwiń zwiń