X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Halo Kultura!

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 15:08
Wielkie halo – Zamek Cieszyn – Kino na Kole – BWA Tarnów – Teatr Kana – August Zamoyski – Lekki bagaż – Ponad zimą – Labirynt idei zdarzeń.
Plakat promujący Wielkie halo
Plakat promujący "Wielkie halo!"Foto: materiały promocyjne

materiały promocyjne materiały promocyjne

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska sprawdza "Co siedzi w głowach projektantek?". To wystawa w Zamku Cieszyn, która jest spotkaniem z projektantkami i promotorkami dobrego projektowania, pochodzącymi z regionu lub zawodowo z nim związanymi. Część z nich to już prawdziwe ikony, pozostałe – te, które działają współcześnie – dopisują kolejne rozdziały historii. O projektantkach opowiada Ewa Gołębiowska – dyrektorka Zamku Cieszyn

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 2 lutego >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 2 lutego >>>

Agnieszka Szydłowska stawia na Gdynię, gdzie Stowarzyszenie Halo Kultura zaprasza na otwarcie nowej przestrzeni kultury w Gdyni. Otwarte pracownie artystów i edukatorów, studia muzyków, wystawy, instalacje, performens, galeria fotografii, interwencje teatralne, czyli: największe w Gdyni skondensowanie artystów w jednym miejscu. O nowym miejscu opowiada Diana Lenart, a więcej poczytamy tutaj

Powracamy do wyników naszego Plebiscytu na płytę, książkę i wydarzenie roku 2018, w którym zwycięzców typowali nasi słuchacze. W audycji rozmowa z Ewą Łączyńską-Widz, dyrektorką BWA Tarnów o wystawie "Wielcy sarmaci tego kraju / Wielkie sarmatki tego kraju", którą nasi słuchacze uznali za wydarzenie roku!

Zaglądają do nas goście: Dariusz Mikuła i Krzysztof Popiołek, by opowiedzieć o Ośrodku Teatralnym Kana w Szczecinie, który działa już od 40 lat! "Okno – Zbliżenia: Głosy Kany" to specjalnie przygotowany z tej okazji program w którym przez cały rok Ośrodek bedzie dzielić się z odbiorcami własnym doświadczeniem – doświadczeniem zespołu, który wyznacza kierunki, tematy, obszary i formy pojawiające się na scenie Kany. Zapraszamy też do Instytutu Teatralnego w Warszawie na najnowszy spektakl Teatru Kana "Gęstość zaludnienia" na podstawie "Czarnobylskiej modlitwy. Kroniki przyszłości" Swietłany Aleksijewicz


materiały promocyjne materiały promocyjne


Jan Niebudek opowiada o najnowszej książce Anny Cieplak "Lekki bagaż" i tropi wydarzenia teatralne, a Michał Margański przybliży nam arcyciekawą postać rzeźbiarza Augusta ZamoyskiegoW telefonicznym skrócie mkniemy do LegnicyKatowic i Torunia. 

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek  
Data emisji: 2.02.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.07