X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Fragment

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 15:00
Teatralna Maszyna – Big Book – muzyka mniejszości – Patria – Kwartesencja – Pianotyk.
Fragment elewacji Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obiekt powstał na podstawie projektu barcelońskiego biura BAAS oraz Grupy 5 Architekci z Warszawy
Fragment elewacji Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obiekt powstał na podstawie projektu barcelońskiego biura BAAS oraz Grupy 5 Architekci z WarszawyFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska proponuje wyprawę na Śląsk, do Pszczyny. Nie ma tam wprawdzie teatru, ale jest Teatralna Maszyna Pszczyna – festiwal, który po raz siódmy szykuje dla mieszkańców spektakle, koncerty, spotkania, warsztaty i dokłada jeszcze superakcję: Maszyna bez ucha (!!!)  to projekt mający na celu przystosowanie wydarzeń festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna do odbioru przez osoby niewidome i niesłyszące. Będzie można zobaczyć trzy spektakle oraz cykl wydarzeń towarzyszących w pełni przystosowanych do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku i słuchu, a także działania budujące integrację społeczną, w trakcie których widz będzie miał możliwość odnalezienia się w świecie osoby z niepełnosprawnością. Kibicujemy i polecamy! Agnieszka Szydłowska wspólnie z Michałem Pepolem z zespołu Royal String Quartet zaprasza na kolejną odsłonę festiwalu Kwartesencja. Szczególną (także) ze względu na jubileusz 20 lat zespołu!

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 26.05.2018 >>> 

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 26.05.2018 >>>

Zaglądamy do Poznania i Centrum Kultury ZAMEK, gdzie 7 czerwca rusza Festiwal Ethno Port. Będzie to jedenasta edycja festiwalu prezentującego muzykę wywodzącą się z tradycji kulturowej wybranych regionów świata. Zobaczymy i posłuchamy zarówno artystów kultywujących tradycję, jak i tych, którzy w nowoczesny sposób ją przetwarzają. Wśród nich m.in. Ifriqiyya Électrique, Sirventés, Dimitris Mystakidis, Baraji oraz A Filetta & Fadia Tomb El-Hage (koncert otwarcia). 14 koncertów, potańcówka, performans, działania interdyscyplinarne, spotkania, warsztaty, pokazy filmowe, co jeszcze? O tym opowiada u nas dyrektor festiwalu Andrzej Maszewski.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Bytom, Gdynię i Toruń. Z Anną Dudzińską odwiedzamy budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Zaprojektowali go wspólnie pracownia BAAS z Hiszpanii, warszawska Grupa 5 Architekci oraz katowickie Biuro Projektowe Małeccy Joanny i Wojciecha Małeckich. A teraz został nagrodzony najważniejszą polską nagrodą architektoniczną  Grand Prix w konkursie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP)! Gratulujemy! 


Okładka książki "Patria" Aramburu Fernando, Wydawnictwo Sonia Draga Okładka książki "Patria" Aramburu Fernando, Wydawnictwo Sonia Draga

Z Janem Niebudkiem czytamy (obiecaną przed tygodniem) "Patrię" Fernando Aramburu. Michał Margański śledzi rzeczy, a dokładnie Rzeczy Warszawskie. Michalina Bieńko (nasza stażystka :)) przedstawia nam Pianomatyka i jego intrygujące połączenie miłości do muzyki z miłością do rowerowych wycieczek...

Goście, goście! Odwiedzają nas licznie. Anna Król i Paulina Wilk przynoszą program tegorocznej odsłony festiwalu BIG BOOK. W 2018 roku festiwal zabierze entuzjastów książek w nieodkryte rejony literatury, hasło brzmi: EKSPEDYCJA. ZAPOMNIJ O GRANICACH! Milo Kurtis tymczasem zaprasza na Festiwal Muzyka Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczpospolitej. To 7 dni muzykowania; każdy dzień przedstawia inną kulturę różnych mniejszości zamieszkujących Polskę. W trakcie kolejnych dni poznamy muzykę mniejszości: żydowskiej, tatarskiej, ormiańskiej, romskiej, litewskiej, białoruskiej, ukraińskiej, łemkowskiej, kaszubskiej, mazowiecko-kurpiowskiej i greckiej. Wstęp na koncerty WOLNY!

Na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał MargańskiJan Niebudek 
Data emisji: 26.05.2018 
Godziny emisji: 13.10, 14.09

Czytaj także

Good Vibes

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 15:00
LAVA - Rzeczy warszawskie z dreszczem - Ośrodek Pogranicze- Good Vibe w Koszalinie - Biennale Warszawa - Millenium Docs Against Gravity
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 15:00
Dzisiaj mamy dzień kobiet. Głównymi bohaterkami naszego programu są artystki wyraziste, wzbudzające emocje, niejednoznacznie oceniane za to odważnie oceniające otaczajacy nas świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M.I.A.: hip hopem zainteresowali mnie sąsiedzi

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 15:00
Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska gościły w swojej audycji wyjątkową postać. M.I.A. odwiedziła Trójkę i jak sama wspomniała, to był jej pierwszy wywiad na żywo w radiu! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź Design Festival

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 15:30
Jesteśmy w Łodzi!
rozwiń zwiń