X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kulturyści 2014 - znamy nominowanych!

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 15:00
Kulturysta Roku wybierany jest przez dziennikarzy Trójki. To honorowy tytuł, który przyznajemy osobom toczącym codzienną walkę o dostęp do kultury dla… wszystkich.
Audio
  • Micha Szlaga - nominowany do tytułu Kulturysta Roku 2014 (Radiowy dom kultury/Trójka)
  • Marta Dzido i Piotr Śliwowski - nominowani do tytułu Kulturysta Roku 2014 (Radiowy dom kultury/Trójka)
  • Julia Kubica - nominowana do tytułu Kulturysta Roku 2014 (Radiowy dom kultury/Trójka)
  • Joanna Bronisławska - nominowana do tytułu Kulturysta Roku 2014 (Radiowy dom kultury/Trójka)
  • Adam Lach - nominowany do tytułu Kulturysta Roku 2014 (Radiowy dom kultury/Trójka)
Nadchodzi Kulturysta
Nadchodzi Kulturysta!Foto: Jarema Drogowski

W poprzednich latach Kulturystami zostali: Cecylia Malik [2010], Honza Zamojski [2011], Daniel Rycharski [2012] i Monika Wolańska [2013].

Jeżdżąc po Polsce, spotykamy wielu fantastycznych ludzi, których zaangażowanie w kulturę jest godne podziwu! Śledzimy ich, obserwujemy działania (najczęściej lokalne), kibicujemy. W grudniu, po długich dyskusjach, wyłaniamy piątkę kandydatów. I choć Kulturysta Roku może być tylko jeden (chyba że jest to nominacja dla duetu, tria lub grupy), to dla nas już teraz jedno jest jasne - nominowani są zwycięzcami, każdy z nich robi rzeczy ważne i potrzebne. Walczą o kulturę i dostęp do niej! Gratulujemy serdecznie, także sobie, że mogliśmy ich poznać!

Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska, Michał Nogaś

***

Oto nominowani do tytułu KULTURYSTA ROKU 2014:

/

Joanna Bronisławska

Ma 39 lat. Mieszka w Katowicach.

Nominowana za miłość do ludzi i dźwięków wszelakich, za sposób, w jaki działa na rzecz umuzykalnienia najmłodszych, za to, że wierzy, iż "sztuka nie ma swojego miejsca, bo jest wszędzie tam, gdzie ktokolwiek ją dostrzega", za wyjątkowe spotkanie z tekstami Białoszewskiego - na najnowszej płycie "Biało" i za optymizm, który powoduje, że wszystko, nad czym pracuje, dla tego, kto z nią pracuje, ma sens.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/

Adam Lach

Ma 31 lat. Mieszka w Warszawie.

Nominowany za wyjątkowe spojrzenie - nie tylko przy użyciu obiektywu - na otaczającą nas rzeczywistość, za umiejętność dostrzeżenia innego, który jest wśród nas i za pozbawione nachalności pokazanie jego świata, za to, że udowadnia, iż w dzisiejszym świecie ważne są dialog i zrozumienie, za piękny i potrzebny album "Stigma" będący opowieścią o mieszkańcach wrocławskiego koczowiska na Psim Polu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/

Michał Szlaga

Ma 36 lat. Mieszka w Gdańsku.

Nominowany za nieustającą walkę o pamięć i dziedzictwo Stoczni Gdańskiej, wyjątkowego miejsca na mapie Polski - nie tylko tej historycznej, za dokumentowanie przemian - nie zawsze tych pozytywnych, za tworzenie - poprzez sztukę - wyjątkowego archiwum kolebki Solidarności i wolnej Polski, za to, że wciąż jeszcze wierzy, że jego działalność ma sens".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/

Marta Dzido i Piotr Śliwowski

Mają - odpowiednio - ona 33 lata, on 41. Mieszkają w Warszawie.

Nominowani za to, że dostrzegli i zrozumieli, że nie byłaby możliwa Solidarność bez kobiet, za wiele miesięcy ciężkich przygotowań i walki o to, by film o członkiniach niezależnego, samorządnego związku zawodowego mógł powstać, za przypomnienie odważnych, ważnych i mądrych postaci, którym zawdzięczamy wolność.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/

Julia Kubica

Ma 42 lata. Mieszka w Cisnej.

Nominowana za wielkie zaangażowanie z jakim podjęła się prowadzenia niezwykle potrzebnej placówki - z dala od centrum głównych wydarzeń, za przybliżanie mieszkańcom bieszczadzkiej wsi - i okolic - ważnych postaci naszego życia kulturalnego i stworzenie możliwości, by w jednym miejscu spotykali się ze sobą przedstawiciele wielu dziedzin sztuki, za to, że wie, co i jak zrobić, by połączyć tradycję z nowoczesnością, a balet z kołem gospodyń wiejskich.