X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Timothy White - Życie Boba Marleya

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2007 20:19
Barwna opowieść o wyjątkowym muzyku, oddanym misjonarzu reggae - muzyki serc. Najpełniejsza i najbardziej znana biografia Boba Marleya...
Audio

11 maja upłynęło 26 lat od śmierci Boba Marleya - jamajskiego muzyka, który sprawił, że na całym świecie zaczęto słuchać reggae. Dziś premiera polskiego tłumaczenia słynnej biografi Marleya - "Życie Boba Marleya - Catch a Fire" - autorstwa Timothy White'a.

16 maja wstęp  do biografii - trzy odcinki w paśmie Tu Baron, po 9:10, 10:05 i 11:05, a od 25 maja kolejnych 8 części w Offensywie, co tydzień ok. godziny 23:00.

Do udziału w tym radiowym "projekcie" zaprosiliśmy - wierząc w autentyczność jego przekazu - najwybitniejszego reżysera młodego pokolenia - Jana Klatę.

Do oprawy muzycznej wykorzystaliśmy - poza utworami Boba Marleya i innych Jamajskich muzyków - między innymi muzykę Jocelyn Pook, Yanna Tiersena oraz grupy RH+.

Zapraszamy - Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz

Barwna opowieść o wyjątkowym muzyku, oddanym misjonarzu reggae - muzyki serc. Najpełniejsza i najbardziej znana biografia Boba Marleya autorstwa Timothy White′a.

Przełożyli: Maciej Magura Góralski, Artur Jarosiński

- Opowieść o przeznaczeniu, które musi się wypełnić,
- Życiu na Jamajce, pełnym pasji i magii,
- Etiopii Cesarza Hajle Selassjego,
- Podboju zachodniego świata przez jamajskie brzemienia,
- Historia muzyki reggae i filozofii rastafariańskiej,
- Pełna dyskografia Marleya i jego współpracowników.

Wydawnictwo Axis Mundi - maj 2007

Czytaj także

Marek Nowakowski - Nekropolis II

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2008 11:37
Ponad trzydzieści lat i dziesiątki anegdot obejmuje kolejny tom wspomnień znakomitego pisarza o peerelowskiej Warszawie, z życia ludzi i miejsc, których już nie ma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Huelle - "Oland"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2008 09:43
Oland – to nazwa skandynawskiej wyspy i tytuł zarazem dłuższego opowiadania Pawła Huelle, które nie zostało jeszcze opublikowane w książce. – Otrzymawszy je kiedyś od autora przed Świętami Bożego Narodzenia, od razu je „usłyszałam”...
rozwiń zwiń