X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art'n'Music Festival 2019 w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 11:00
W dniach 27-30 czerwca odbędzie się 12. festiwal muzyczno-artystyczny Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art'n'Music Festival 2019. 
Plakat promocyjny festiwalu Wschód Kultury  Inne Brzmienia ArtnMusic Festival 2019 w Lublinie
Plakat promocyjny festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2019 w LublinieFoto: Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival

Na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie będziemy mogli posłuchać koncertów wykonawców takich jak m.in. Ministry, Lee "Scratch" Perry, The Herbaliser, a także uczestniczyć w wielu wydarzeniach pozamuzycznych, których tematyka skupia się wokół sztuki ukraińskich i białorusińskich artystów i szeroko pojętej kultury Europy Środkowo-Wschodniej.

Fascynujące spotkanie z kulturą

Po raz szósty festiwal odbędzie się pod marką Wschodu Kultury, czyli projektu obejmującego także festiwale "Europejski Stadion Kultury" w Rzeszowie oraz "Inny Wymiar" w Białymstoku. Celem inicjatywy jest wymiana doświadczeń, artystyczny dialog i integracja środowisk twórczych z Polski i krajów Partnerstwa Wschodniego, obchodzącego w tym roku swoje 10-lecie. Organizatorami wydarzenia są: Warsztaty Kultury w Lublinie, Miasto Lublin oraz Narodowe Centrum Kultury.

Muzyczne ikony i nowa, litewska scena

W tym roku program muzyczny festiwalu bogaty jest zarówno w występy światowych gwiazd, jak i prezentację najciekawszych nowych zjawisk muzycznych. Do pierwszej kategorii z pewnością należy zaliczyć zespół Ministry – ikonę amerykańskiej sceny niezależnej, Lee "Scratcha" Perry’ego – jedną z najważniejszych postaci światowej sceny reggae oraz prawdziwą legendę brytyjskiej sceny z pogranicza jazzu i klubowej elektroniki – zespół The Herbaliser.

Program muzyczny Innych Brzmień dopełniają: unikalny duet basisty Einstürzende Neubauten Alexandra Hacke i instrumentalistki Danielle de Picciotto, francuska gwiazda dubu – Brain Damage, kultowi reprezentanci polskiego punk rocka, czyli zespół Dezerter, brytyjski duet AK/DK z miksem perkusji i syntezatora, Wrekmeister Harmonies – pastoral doom z USA, czołowe nazwisko polskiej elektroniki, czyli Aleksandra Grünholz jako We Will Fail oraz reprezentanci współczesnej sceny jazzowej Izraela – trio  Shalosh. Jak co roku, nie zabraknie również artystów z Ukrainy i Białorusi, zwłaszcza że tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w jubileuszowym roku 10-lecia Partnerstwa Wschodniego. Zagrają: Way Station, The Elephants, stonefromthesky oraz Eryk i Ja. Swoje miejsce na scenie Innych Brzmień będą także miały zespoły z Lublina i regionu (Hidden World, Synchrotrony, Pasażer oraz Vinylowi Gracze), które zaprezentują się w ramach cyklu Music IN.

Wyjątkowym projektem tegorocznej edycji festiwalu będzie prezentacja litewskiej sceny muzycznej. W jej ramach w Lublinie zagrają: Solo Ansamblis, Garbanotas, Sheep Got Waxed, Fume i The Infiltrators. Tegoroczny specjalny moduł festiwalu pn. "Litewski focus" to jednak nie tylko muzyka, lecz także szereg wydarzeń z obszaru literatury, kina i fotografii, przygotowanych wspólnie z Ambasadą Republiki Litewskiej w RP, Litewskim Instytutem Kultury i przy wsparciu Ministerstwa Kultury Republiki Litewskiej w ramach obchodów 450. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej.

Co jeszcze na festiwalu?

Program festiwalu obfituje także w wydarzenia pozamuzyczne. Wschód Kultury – Inne Brzmienia to m.in. pokazy filmowe, wystawy fotografii i współczesnej ilustracji dla dzieci, konsultacje dla branży muzycznej oraz Małe Inne Brzmienia – cykl warsztatów muzycznych dla najmłodszej widowni festiwalu. Istotną częścią programu są także premiery i spotkania literackie skupione wokół wydawnictwa Wschodni Express. W tym roku jego portfolio, obejmujące polskie tłumaczenia nowej prozy ukraińskiej i białoruskiej, wzbogacone zostało o prozę litewską i kolejnych 6 tytułów: "Punkt zerowy" Artema Czecha, "Frau Müller nie zamierza płacić więcej" Natalki Śniadanko, "Wieczorne słońce" Wasyla Słapczwuka, "Obrazki litewskie" Herkusa Kunčiusa, "Żywoty" Ołeha Sencowa oraz "Worochtarium" Jurija Andruchowycza, Ołeksandra Bojczenki i Oresta Drula. Spotkaniom z autorami towarzyszyć będą dyskusje o najnowszej literaturze zza naszej wschodniej granicy oraz o odpowiedzialności pisarzy w przekazie prawdy historycznej z udziałem Kristiny Sabaliauskaitė (Litwa), Oli Hnatiuk (Polska), Natalki Śniadanko (Ukraina), Herkusa Kunčiusa (Litwa), Jurija Andruchowycza (Ukraina) i Marcina Wrońskiego (Polska).

mat. prasowe