X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polskie Radio nagrodziło najlepsze dokumenty radiowe na Festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 15:00
Nagrodę Polskiego Radia w kategorii "Dokument Radiowy" XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni otrzymał reportaż "Sześciu z Żagania" Kamila Hypkiego z Polskiego Radia Zachód. Nagrodę wręczyła laureatowi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. – Żadna forma twórczości radiowej nie ukazuje życia lepiej – zarówno jego aspektów codziennych, jak i heroicznych – niż reportaż – mówiła podczas uroczystości zamknięcia Festiwalu, która odbyła się w niedzielę 27 września.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Polskie Radio

Muzeum historii polski wystawa 1200 pap.jpg
Muzea pełne polskiej historii. Festiwal NNW po raz 12.

– To naturalne, że Polskie Radio jest patronem i fundatorem nagród za najlepsze reportaże właśnie na festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". To prawdziwy zaszczyt dla mnie, jako prezesa Polskiego Radia, wręczać te nagrody właśnie dziś i właśnie na takim festiwalu – powiedziała wczoraj w Gdyni Agnieszka Kamińska.


Posłuchaj
03:14 2020_09_28-07-14-34_Do_Trojki_zaprasza_Michal_Kirmuc_NNW.mp3 XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Niezależni Niezłomni Wyklęci" – znamy laureatów (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)

 

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wręcza nagrodę Kamilowi Hypkiemu za reportaż "Sześciu z Żagania"  Foto: Polskie Radio Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wręcza nagrodę Kamilowi Hypkiemu za reportaż "Sześciu z Żagania" Foto: Polskie Radio

"Sześciu z Żagania" Kamila Hypkiego (laureat na zdjęciu w trakcie odbierania nagrody) to opowieść o spektakularnej ucieczce sześciuset lotników (w tym sześciu Polaków) z niemieckiego obozu w Żaganiu. Polskie Radio po raz pierwszy jest fundatorem nagrody w Konkursie. – Szkoła reportażu Polskiego Radia znana jest i doceniana, co trzeba bardzo mocno podkreślić, nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie, gdzie na międzynarodowych festiwalach nasze reportaże zdobywają liczne nagrody – dodała prezes Kamińska.

Członek festiwalowego jury Mirosław Rogalski Foto: Polskie Radio Członek festiwalowego jury Mirosław Rogalski Foto: Polskie Radio

Jury w składzie: Irena Piłatowska-Mądry, Anna Sekudewicz i Mirosław Rogalski przyznało trzy wyróżnienia w Konkursie "Dokument Radiowy": Anna Rębas z Polskiego Radia Gdańsk uhonorowana została za audycję "Odkopane losy. Tajemnice Westerplatte", w której opowiada historię odnalezienia i zidentyfikowania szczątków żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. w trakcie obrony półwyspu przed Niemcami. Wyróżniono także dokumenty: "Rozgłośnia Topolówka" Marzeny Bakowskiej z Polskiego Radia Gdańsk oraz "Tablica" Dominika Gila z Polskiego Radia Lublin.

(mat.prasowe)

Czytaj także

Polskie Radio fundatorem nagrody na Festiwalu Filmowym NNW w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 12:00
Za nami XII edycja Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci", który odbywała się w ostatni weekend w Gdyni. Polskie Radio było fundatorem nagrody w konkursie "Dokument Radiowy", w którym jury doceniło reportaż "Sześciu z Żagania" Kamila Hypkiego z Polskiego Radia Zachód. Kto zwyciężył w pozostałych kategoriach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

XII Festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Wręczono najważniejsze nagrody

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 08:00
Zakończył się XII Festiwal Filmowy NNW, na którym po raz pierwszy w konkursie wystartowały filmy fabularne dotyczące historii najnowszej. Wygrał obraz z Węgier "Wieczna zima" (Örök Tél) w reżyserii Attili Szásza. Nagrodę Polskiego Radia w kategorii "Dokument Radiowy" otrzymał reportaż "Sześciu z Żagania" Kamila Hypkiego z Polskiego Radia Zachód. Nagrodę wręczyła laureatowi prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sześciu z Żagania". Posłuchaj nagrodzonego reportażu Kamila Hypkiego

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 06:00
Reportaż zdobył nagrodę główną w konkursie radiowym 12. Festiwalu "Niepokorni Niezłomni Wyklęci". To opowieść o sześciu polskich lotnikach, którzy brali udział w słynnej "Wielkiej ucieczce" z niemieckiego Stalagu Luft 3 w Żaganiu w marcu 1944 roku. Wszyscy zostali złapani i rozstrzelani na osobisty rozkaz Hitlera. Fundatorem nagrody w konkursie "Dokument Radiowy" jest Polskie Radio.
rozwiń zwiń