X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Zostań w domu" – słuchaj Trójki! Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 13:50
Klasyczne powieści i lektury w mistrzowskich, aktorskich interpretacjach, ale również najnowsze radiowe adaptacje literatury krajowej i światowej, audycje satyryczne i słuchowiska – to wszystko w wykonaniu najznakomitszych polskich artystów będzie można usłyszeć w najbliższych dniach na naszej antenie. Trójka, wspierając akcję #zostańwdomu specjalnie z myślą o Słuchaczach stale poszerza swoją ofertę kulturalną.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Everett Collection

Dobra literatura dla małych i dużych

16 marca rozpoczęliśmy powtórkową emisję fragmentów powieści Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa" w interpretacji filmowego prof. Ambrożego Kleksa, czyli Piotra Fronczewskiego. Na kolejne odcinki zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 10:30. Tego samego dnia, o godz. 11.45 wystartowaliśmy z naszą nową "Powieścią w Trójce". "Pod słońcem" Julii Fiedorczuk czytają aktorzy Teatru Narodowego: Wiktoria Gorodeckaja oraz Marcin Przybylski.

Piotr Fronczewski Piotr Fronczewski  (foto: Polskie Radio)

W poniedziałek 23 marca o godz. 13.45 na naszej antenie pojawiła się "Banda Michałka" – odcinkowa powieść dla młodzieży autorstwa Ewy Karwan-Jastrzębskiej w wykonaniu Marii Seweryn i Marii Peszek. Dzień 23 marca to także czas emisji pierwszego z 20 fragmentów "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, którego będziemy mogli słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 20.50. W obsadzie znaleźli się młodzi aktorzy – Jaśmina Polak i Bartosz Bielenia oraz, w epizodycznej roli Seweryna Baryki – Wiesław Komasa. Muzykę przygotował Łukasz Borowiecki, a za reżyserię dźwięku odpowiadał Andrzej Brzoska.

W następnej kolejności Trójka w paśmie "Proza w Trójceprzypomni "Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy" Sergiusza Piaseckiego. Czytają: Przemysław Bluszcz (jako narrator) oraz Wiktoria Gorodeckaja (we wszystkich "rolach żeńskich"). Muzykę przygotował Łukasz Borowiecki. 

Barbara Marcinik i Przemysław Bluszcz, fot. Jakub Sadowski Barbara Marcinik i Przemysław Bluszcz (foto: Jakub Sadowski)

Na deskach teatralnych Trójki

Od niedzieli 29 marca w godz. 20.00-21.00 w ramach audycji "Scena Teatralna Trójki" będziemy nadawać słuchowiska:

  • "Mojżesz – Remix", "Kiedy byłem małym chłopcem" oraz "Wojna dziecko matka" Tomasza Mana
  • "Latawiec z betonu" Moniki Milewskiej;
  • "Prezydent Paderewski" Marka Kochana;
  • "Andy" Krzysztofa Czeczota;
  • "Tancerz mecenasa Kraykowskiego. Dziewictwo" Witolda Gombrowicza;
  • "Nie-miejsce" Marcina Teodorczyka;
  • "Autarkia" Katarzyny Dąbkowskiej-Kułacz;
  • "Radio Wolna Europa" Edwarda Dewereńskiego;
  • "I w anioły" Witolda Pelki.

Ponadto od najbliższego czwartku po 22.00 Program 3 będzie przypominać archiwalne słuchowiska z cyklu "Teatrzyk Zielone Oko".

Satyryczne perełki 

Od poniedziałku 23 marca o godz. 19.50 możemy słuchać "Mini Akademii Rozrywki", a najlepsze skecze wybierze dla Państwa Łukasz Szwed. We środę 23 marca o godz. 13.15 powróciliśmy do kultowego komediowego słuchowiska "Kocham pana, Panie Sułku" Jacka Janczarskiego. W rolach pani Elizy i Pana Sułka usłyszymy oczywiście Martę Lipińską i Krzysztofa Kowalewskiego.

Plakat promujący słuchowsko "Kocham pana, panie Sułku" Plakat promujący słuchowisko "Kocham pana, panie Sułku" Jacka Janczarskiego