X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Lao Che z "Soundtrackiem" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 20:30
To piąta płyta płockiego zespołu. Piosenki z tego krążka muzycy zagrali w 2013 roku w Trójce. W niedzielny wieczór przypomnieliśmy nagranie koncertu, który odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
Lao Che
Lao CheFoto: Polskie Radio

Lao Che to zespół muzyczny, założony w Płocku przez byłych członków grupy Koli w 1999 roku. Nazwa pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu "Indiana Jones i Świątynia Zagłady". Debiutancki album grupy, "Gusła", pojawił się w sprzedaży w 2002 roku. 

17 października 2013 roku ukazała się piąta płyta Lao Che zatytułowana "Soundtrack". Po płycie "Prąd stały/prąd zmienny" zespół zainspirowany klasycznymi albumami z muzyką filmową postanowił przygotować płytę, która dzięki swojej różnorodności i koncepcji stanowiłaby autorski "Soundtrack". Owocem tej pracy jest niezwykła różnorodność albumu – rock, funk, elektronika, hip-hop, którą dopełniają liryczne kompozycje oraz improwizacje. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko, Zero 7 czy Róisín Murphy. Album promował utwór "Zombi!".

– Atmosfera płyty jest taka: coś się ma wydarzyć, z tą niewiadomą związany jest niepokój i lęk, a wtedy odwołujemy się do istoty wyższej, której istnienie jest pewne, i czekamy na odpowiedź - mówili o płycie w radiowej Trójce Hubert 'Spięty' Dobaczewski i Mariusz 'Denat' Denst.


. .

Czytaj także

Hubert Dobaczewski: jeśli mam w ręku gitarę, to zupełnie odlatuję

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 14:00
Do technikum samochodowego poszedł jako konformista. Podobnie było z ekonomią. Ale z muzyką już nie. Uwielbia grać na gitarze, pisze genialne teksty i… nie lubi słuchać swoich płyt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert w 40-lecie pracy artystycznej Jarosława Śmietany [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 20:30
Jarosław Śmietana – gitarzysta jazzowy, kompozytor i aranżer, 40. rok obecności na scenie uczcił występem w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncert zarejestrowany na początku września 2011 roku zaprezentowaliśmy Państwu ponownie na antenie i w mediach społecznościowych Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leski: analogowe syntezatory i folkowa tradycja. Oglądaj wideo!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 20:15
Leski to pseudonim artystyczny utalentowanego singer-songwritera Pawła Leszoskiego. Słuchaczom Trójki przypomnieliśmy jego koncert, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej cztery lata temu. 
rozwiń zwiń