X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Katarzyna Żak: w te piosenki można włożyć bagaż wielu emocji

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 11:45
– 20 lat temu nagrałam płytę z utworami Wojciecha Młynarskiego i była to niezwykła przygoda – wyznaje Katarzyna Żak, która pojawiła się w studiu Trójki z kolejną płytą zawierającą kompozycje innego, równie wielkiego autora – Agnieszki Osieckiej.
Audio
  • Katarzyna Żak i jej nowa płyta "Miłosna Osiecka" (Do południa/Trójka)
Katarzyna Żak i Marek Niedźwiecki
Katarzyna Żak i Marek NiedźwieckiFoto: PR

Liryczna, romantyczna, nostalgiczna. Po prostu miłosna. Taka jest najnowsza płyta Katarzyny Żak. Aktorka, która ma już na swoim koncie dwie płyty, tym razem sięgnęła po Osiecką. Płytę zatytułowała "Miłosna Osiecka". – Album zawierać będzie tylko i wyłącznie teksty Agnieszki Osieckiej. Wszystkie teksty o miłości, bo przecież nikt tak pięknie o niej nie pisał jak Agnieszka Osiecka. Miłość była dla Agnieszki najważniejsza. Chyba i ja jestem już w takim momencie życia, kiedy na pewno wiem, że to miłości pragniemy najbardziej – mówi Katarzyna Żak.

"Miłosna Osiecka" to album, na który składa się 14 utworów z tekstami legendarnej poetki i autorki tekstów. Większość z nich to doskonale znane szerszej publiczności piosenki, takie jak "Małgośka", czy "Na całych jeziorach ty", które jednak zostały przearanżowane i odświeżone specjalnie na to wydawnictwo. Na płycie usłyszeć można też dwa utwory Agnieszki Osieckiej, które nigdy wcześniej nie były przez nikogo wykonywane.

– Kiedy rok temu fundacja "Okularnicy" zaproponowała mi koncert Agnieszki Osieckiej, przeraziłam się, bo nigdy nie śpiewałam tych piosenek. Moja menadżerka powiedziała mi wtedy, że muszę mieć na ten występ znane piosenki. W związku z tym pomyślałam sobie: koncert tak, ale płyta? Uznałam, że muszę mieć na nią jakieś nowości, żeby zaskoczyć słuchaczy. Dostałam dwa nowe teksty, do których nikt wcześniej nie napisał muzyki: "Miłości potrzebna jest epika" i "Sprzedam cię" – opowiada Katarzyna Żak.

Kiedy można będzie usłyszeć "Miłosną Osiecką" na żywo? Jak piosenki Agnieszki Osieckiej są odbierane w Australii? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Katarzyna Żak (aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz wokalistka)
Data emisji: 2.12.2019
Godzina emisji: 11.12

ml/gs

Czytaj także

Ania Karwan: jestem stworzona do mówienia prawdy w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 13:12
Tym razem Marek Niedźwiecki gościł w studiu radiowej Trójki Anię Karwan, która promuje swój debiutancki album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radex: nic tak nie zbliża, jak wspólna praca

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 20:12
– Po nagraniu pierwszej płyty czuliśmy, że musi być kontynuacja – mówił w "Programie alternatywnym" Radek Łukasiewicz, czyli Radex z duetu Bisz/Radex. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz i jej "Przebudzenie" w "Markomanii"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 13:00
– Każda płyta to dla mnie proces, nowe wyzwanie i staram się, w ramach mojej stylistyki, robić za każdym razem co innego. Tworzyć inny klimat i póki co udaje mi się to utrzymać – mówi gość Marka Niedźwieckiego, Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń