X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Nagrody Mediów Publicznych 2019. Antoni Libera nominowany w kategorii Słowo

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 11:20
Nagrody Mediów Publicznych 2019 przyznawane są przez Telewizję Polską S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polską Agencję Prasową w kategoriach Obraz, Muzyka i Słowo. Tegoroczną nominację w tej ostatniej zdobył pisarz, tłumacz i znawca twórczości Samuela Becketta, Antoni Libera. Wyróżnienia zostaną wręczone 16 września.
Audio
  • "Samuel Beckett w Polsce to Libera" (Do Południa/Trójka)
Antoni Libera
Antoni LiberaFoto: PAP/Rafał Guz

Antoni Libera otrzymał nominację "za wprowadzanie Polaków w świat największych dzieł literatury anglosaskiej w szczególności Samuela Becketta, Williama Szekspira i Oscara Wilde'a, a także za wybitną działalność reżyserską oraz udział w rozwoju teatru polskiego". 

– Antoni Libera spolszczył cały dorobek Samuela Becketta. Wszystkie dramaty, które są grane w polskich teatrach, zostały przełożone właśnie przez Antoniego Liberę. Odświeża klasykę i ma zwyczaj zajmowania się literaturą przez duże "L". Przełożył też wszystkie dramaty Sofoklesa łącznie z "Antygoną". Po tłumaczeniach Sofoklesa wziął się za Racine'a i już wkrótce dostaniemy komplet dramatów tego francuskiego klasyka z "Fedrą" na czele – zapowiada Mariusz Cieślik w rozmowie z Hirkiem Wroną.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzący: Hirek Wrona
Autor Cyklu "Nagrody Mediów Publicznych – nominacje": Mariusz Cieślik
Data emisji: 4.09.2019
Godzina emisji: 11.13

kr

Serwis specjalny – Nagrody Mediów Publicznych 2019 Serwis specjalny – Nagrody Mediów Publicznych 2019

Czytaj także

Włodzimierz Bolecki – nominacja do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Słowo

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 11:21
Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polska Agencja Prasowa po dłuższej przerwie wznowili tradycję przyznawania Nagrody Mediów Publicznych osobom szczególnie zasłużonym polskiej kulturze. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Marek Rymkiewicz wśród nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 11:23
– W młodszym pokoleniu nie widzę pisarza o podobnym horyzontach i skali talentu, co Jarosław Marek Rymkiewicz – mówił Mariusz Cieślik o jednym z twórców nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Słowo. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych 2019 – nominowani. Andrzej Nowak

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 11:23
16 września w Teatrze Polskim w Warszawie zostaną wręczone Nagrody Mediów Publicznych 2019 przyznawane przez Telewizję Polską S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polską Agencję Prasową. Rozpoczynamy przedpołudniowy, trwający dwa tygodnie, cykl, w którym Mariusz Cieślik przedstawia sylwetki nominowanych w kategoriach Obraz, Muzyka i Słowo. 
rozwiń zwiń