X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Boska Komedia. Międzynarodowy Festiwal Teatralny

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 12:00
Dziwny jest ten świat – to motto 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia, który potrwa do 16 grudnia w Krakowie. W jego trakcie zobaczymy 13 przedstawień konkursowych (INFERNO), 8 w sekcji PARADISO oraz 5 w PURGATORIO.
Audio
  • Jan Niebudek na Festiwalu Boska Komedia (Trójka do południa/Trójka)
  • Jan Niebudek rozmawia z reżyserem spektaklu "Trzy siostry" Jędrzejem Piaskowskim (Trójka do południa/Trójka)
  • Jan Niebudek rozmawia z Ewą Rucińską, reżyserką spektaklu "Wieszcze" (Trójka do południa/Trójka)
  • Agnieszka Obszańska rozmawiała z Pawłem Passinim, reżyserem "Zagubionego chłopca" (Trójka do południa/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/lapandr

Już po pierwszej edycji festiwal został okrzyknięty przez światowe media, jako święto polskiego teatru, który na tydzień zamienia Kraków w wielką scenę. W trakcie jego trwania można zobaczyć najlepsze polskie spektakle zrealizowane w minionych sezonach i oceniane przez międzynarodowe jury.

Festiwal Boska Komedia Festiwal Boska Komedia

Festiwal dzieli się na trzy sekcje. Pierwszą z nich jest Inferno, czyli konkurs polski. Najlepsze przedstawienia sezonu walczą o statuetki Boskiego Komedianta w dziewięciu kategoriach: za najlepsze przedstawienie, najlepszy zespół, reżyserię, muzykę, scenografię oraz za najlepsze pierwszo i drugoplanowe role kobiece i męskie. W tym roku w konkursie zobaczymy 13 spektakli. Jurorami konkursu głównego będą: Ana Marta Pizarro – dyrektor Iberoamerykańskiego Festiwalu Teatralnego w Bogocie (FITB), Igor Lozada – kurator teatralny i producent (Meksyk), Ivan Medenica – dyrektor artystyczny Belgradzkiego Festiwalu Teatralnego, Zane Kreicberga – dyrektorka Instytutu Teatralnego na Łotwie, i Antonio Araujo, twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Sao Paulo (MITsp).

Drugą jest Paradiso – nowe energie. Ta sekcja jest prawdziwym motorem festiwalu, bo co roku prezentuje poszukiwania młodych twórców. Teraz rozszerza się także na inne pola sztuk performatywnych, ze szczególnym uwzględnieniem nowej choreografii. W ramach Paradiso odbędzie się otwarta debata dotycząca polskiego teatru, który zostanie skomentowany przez grupę młodych litewskich reżyserów i studentów artystki Yany Ross.

Ostatnią sekcją jest Prugatorio i są to wydarzenia towarzyszące głównemu programowi: spektakle, spotkania, debaty.

Werdykt festiwalu zostanie ogłoszony 15 grudnia 2018 roku. Organizatorami wydarzenia są Teatr Łaźnia Nowa oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań, w których Jan Niebudek i Agnieszka Obszańska rozmawiają z organizatorami, jurorami i osobami biorącymi udział w festiwalu Boska Komedia.


mat. prasowe/kg