X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Z Jakucji do Szklarskiej Poręby! "Pogromcy mrozu" gośćmi Michała Olszańskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 13:00
– Pochłoneły mnie zagadnienia dotyczące przetrwania i zacząłem to rozwijać. Znalazłem swoją niszę niszy, czyli zimno  i wychłodzenie – mówił podczas specjalnego wydania "Godziny Prawdy" na Festiwalu "Trójka Górom" surwiwalowiec Piotr Marczewski, który wraz z Valerjanem Romanovskim odwiedzili Trójkowy Namiot Spotkań jako twórcy projektu "Oswajamy Mróz", nazywani także "Pogromcami mrozu".
Audio
  • Spotkanie z "Pogromcami mrozu" (Godzina prawdy/Trójka)
Michał Olszański i Pogromcy Mrozu w Trójkowym Namiocie Spotkań w Szklarskiej Porębie
Michał Olszański i Pogromcy Mrozu w Trójkowym Namiocie Spotkań w Szklarskiej PorębieFoto: Gabriela Darmetko

– Moja historia rozpoczęła się, gdy moim życiem rządziła nuda i kolega zainspirował mnie, żebyśmy pojechali na szkolenie surwiwalowe. Orłem na nie byłem, ale zacząłem bardzo mocno trenować i po kilku latach zostałem instruktorem. Zostałem ekspertem z zakresu hipotermii, wychłodzenia organizmu i przetrwania w absolutnie ekstremalnych warunkach, co miałem okazję sprawdzić podczas wyprawy do Jakucji – opowiadał Piotr Marczewski.

– To był mój drugi pobyt w Jakucji. Dlaczego właśnie Jakucja? Bo mieliśmy gwarancję, że tam będzie zimno, zwłaszcza w Ojmiakonie, które jest najzimniejszym miejscem na Ziemi, tam rekordowa temperatura wynosi -71 stopni Celsjusza. Postanowiliśmy przebyć pewien odcinek drogi, korzystając tylko z ciepła, które potrafi wytworzyć nasz organizm. W tych warunkach jechałem na rowerze, a Piotr szedł. Spaliśmy w lesie tylko w śpiworze, bez żadnego ogniska – opisuje Walerjan Romanovski. – Do naszych projektów podchodzimy bardzo umiejętnie. Podstawa to sobie nie zaszkodzić. Pokazujemy, jaki potencjał ma ludzki organizm, odkrywamy go – dodaje Valerjan Romanovski.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Goście: Piotr Marczewski i Valerjan Romanovski (podróżnicy, surwiwalowcy, twórcy projektu "Oswajamy Mróz" )
Data emisji: 14.02.2020
Godzina emisji: 12.07

kr/mat. promocyjneCzytaj także

Na rowerach przez świat

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 13:13
Ponad 87 tysięcy kilometrów, 60 krajów i 10 lat – tak w liczbach wyglądała podróż życia Adeli Tarkowskiej i Krzysztofa Józefowskiego, którzy na rowerach zwiedzali naszą planetę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Rylik: dla sukcesu trzeba wyjść ze strefy komfortu

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 13:00
Wielokrotne mistrzostwo świata w boksie zawodowym i trzykrotne mistrzostwo Europy w kick-boxingu to tylko niektóre z jej sportowych osiągnięć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Rutkowski: postanowiłem, że pójdę na spacer… do Wietnamu

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 13:00
Mariusz Rutkowski wybrał się piechotą z Polski do Wietnamu. Zajęło mu to niespełna rok. Słuchaczom Trójki opowiedział w "Godzinie prawdy" o tej wyjątkowej wyprawie. 
rozwiń zwiń