X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Strejlau: najważniejsza jest zawsze rodzina

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:13
Zaczynał jako napastnik m.in. Hutnika i Legii Warszawa, ale prawdziwe sukcesy odnosił jako trener. Był asystentem Kazimierza Górskiego w reprezentacji Polski, która zdobyła trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 1974 roku.
Audio
  • Człowiek oddychający futbolem (Godzina prawdy/Trójka)
Andrzej Strejlau
Andrzej StrejlauFoto: Tomasz Bidermann/Shutterstock.com

W latach 1989-93 samodzielnie prowadził drużynę narodową. Następnie pracował w Grecji, na Islandii, a nawet w… Chinach. Trenował piłkarzy również na krajowym podwórku, gdzie udało mu się zdobyć Puchar Polski z Legią Warszawa.

Jest szczęśliwie żonaty, ma dwóch synów: Piotra i Tomasza, a jego wielką miłością nadal pozostaje piłka nożna. Wciąż jest aktywny zawodowo, jako komentator telewizyjny, radiowy i prasowy.

Gościem audycji był Andrzej Strejlau, który uważany jest za jedną z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu. Opowiedział on naszym słuchaczom o tajemnicach polskiej piłki w latach 70. i 80., ale nie tylko!

– Rozmawiając z moimi kolegami, innymi trenerami, doszliśmy do wniosku, że czasami widząc akcję przeciwnika, mamy przeczucie, a nawet pewność, kiedy stracimy bramkę. Natomiast nie wiemy, kiedy sami strzelimy. To jest paradoks – mówił gość audycji.

Jak wyglądało dzieciństwo Andrzeja Strejlaua? Skąd wzięła się u niego miłość do futbolu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Andrzej Strejlau (były piłkarz, trener piłkarski, ekspert)

Data emisji: 28.06.2019
Godzina emisji: 12.07

kw

Czytaj także

Anna Milewska: mogłam sobie pozwolić na wiele

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 13:00
Anna Milewska – aktorka przez wiele osób kojarzona głównie dzięki roli Julii w serialu "Złotopolscy", wdowa po Andrzeju Zawadzie. W rozmowie z Michałem Olszańskim wspominała 47 lat przeżytych z legendarnym himalaistą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W poszukiwaniu prawdy o sobie. Historia Gleba Bartonia

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 13:00
– Podróż naszego gościa to nie tylko podróż z Ukrainy do Polski, ale także podróż przez świat wartości – zauważa Michał Olszański. Dzięki rozmowie poznajemy życie Gleba od dzieciństwa, przez przynależność do młodzieżowego gangu, działalność w partii komunistycznej, po zaangażowanie w pomoc ofiarom konfliktu na Majdanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Łapot: do życia staram się podchodzić kabaretowo

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 12:54
– Kabaret zawsze nam towarzyszył, zwłaszcza przed 1989 rokiem stanowił bardzo istotny element odreagowania wszystkich negatywnych emocji – wspomina Michał Olszański, który rozmawiał w "Godzinie prawdy" z Jackiem Łapotem – satyrykiem kiedyś mocno związanym z Trójkową sceną kabaretową.
rozwiń zwiń