X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Stanisław Likiernik: miałem tysiąc szczęść podczas okupacji

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 14:00
– Miałem szczęście za szczęściem przez całą okupację, szczególnie podczas Powstania Warszawskiego – mówił w 2015 roku w rozmowie z Michałem Olszańskim Stanisław Likiernik, uczestnik walk w okresie II wojny światowej. Bohater Powstania Warszawskiego zmarł 17 kwietnia. 
Audio
  • Stanisław Likiernik i jego bolesne wspomnienia (Godzina prawdy/Trójka)
Warszawa, 28.07.2014. Stanisław Likiernik, podczas promocji książki Made in Poland w Warszawie. Książka to rozmowa Stanisława Likiernika, żołnierza Kedywu, legendy Polski Walczącej, z Emilem Maratem i Michałem Wójcikiem
Warszawa, 28.07.2014. Stanisław Likiernik, podczas promocji książki "Made in Poland" w Warszawie. Książka to rozmowa Stanisława Likiernika, żołnierza Kedywu, legendy Polski Walczącej, z Emilem Maratem i Michałem WójcikiemFoto: PAP/Tomasz Gzell

powstanie warszawskie 1200.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

Prawie trzy lata temu w "Godzinie prawdy" gościliśmy człowieka, którego życie zainspirowało Romana Bratnego do stworzenia postaci Kolumba z powieści "Kolumbowie. Rocznik 20". Stanisław Likiernik, ps. Stach opowiadał o tym, jak od 1943 roku walczył w akcjach dywersyjnych AK, jak został ranny w powstaniu i jak udało mu się przeżyć.

– W powstaniu zginęło jedenastu moich najbliższych przyjaciół. To był szok. Dlaczego tak się stało, po co? Tego nie wiem. Co zdobyli? Tego też nie wiem. To tragiczna historia, bo piękna młodzież ginęła masowo. Czy powstanie było potrzebne? Nie wiem, ale na pewno było wywołane w złym momencie  mówił i tłumaczył w audycji, dlaczego tak uważał. 


II Wojna Światowa początek free 663.jpg
II wojna światowa

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy  szczerej, chwilami bolesnej. Na przykład wtedy, gdy gość Michała Olszańskiego opowiadał, dlaczego stracił wiarę w Boga.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Stanisław Likiernik, ps. Stach (uczestnik Powstania Warszawskiego) 

Data emisji: 20.04.2018
Godzina emisji: 12.07

fbi/mk/kw

Czytaj także

Zbigniew Paliwoda - rozbił więzienie i przeszedł przez piekło

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 16:00
- Ja sam nie wiem, jak to można wytrzymać... - mówi o okresie swojej niewoli Zbigniew "Jur" Paliwoda, ostatni żyjący uczestnik spektakularnej akcji rozbicia ubeckiego więzienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Budnicka: nie byliśmy podobni do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 15:00
Gdy w Warszawie rozpoczęła się II wojna światowa, mała Hena Kuczer miała siedem lat. W trakcie wojny straciła całą swoją żydowską rodzinę. W Trójce opowiada, jak przeżyła okupację i stała się Krystyną Budnicką.
rozwiń zwiń