Zagrajmy w nauczanie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zagrajmy w nauczanie
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Diana Grytsku

Ministerstwo Edukacji Narodowej poszukuje szkół do udziału w pilotażowym programie używania gier komputerowych w edukacji. Czyżby takie produkcje miały stać się konkurencją dla książek?

Od początku września lekturą dodatkową dla szkół stała się gra komputerowa "This War of Mine". – Omawiamy w szkołach książki, filmy, muzykę, no to dlaczego nie omawiać gier, szczególnie takich, które mają coś do przekazania? – Bartłomiej Stodolny, ekspert gier komputerowych. W MEN ruszyły prace nad poszerzeniem katalogu takich gier. – Mamy szereg danych, które pokazują, że gracze są dużo lepsi w przełączaniu się między zadaniami, mają większą zdolność do dystrybuowania swojej uwagi wzrokowej na peryferia pola widzenia, radzą sobie lepiej przy zadaniach z większą liczbą elementów do zapamiętania – dodaje.


Posłuchaj

2:50
Gry video, jako pomoc naukowa (Do Trójki zaprasza Katarzyna Cygler)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Wykorzystywanie gier komputerowych i wideo wynika m.in. z podstawy programowej. Głównym celem pilotażu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych w zakresie programowania, bezpiecznego, efektywnego i odpowiedzialnego korzystania z gier komputerowych i gier wideo, a także zapewnienie szkołom materiałów obejmujących edukacyjne gry komputerowe – tłumaczy Anna Ostrowska, rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej.

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Katarzyna Cygler
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 10.09.2020
Godzina emisji: 17.45

pr/ml

Polecane