X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Koniec z rozładowaną baterią? Nauka daje nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 17:24
Problem baterii, którą trzeba bardzo często ładować, znają nie tylko użytkownicy smartfonów, lecz także tabletów czy laptopów. Pojawia się jednak szansa, że naukowcy znajdą na to jakieś rozwiązanie.
Audio
  • Damian Kwiek i jego goście o bateriach przyszłości (Cyber Trójka)
Przenośne ładowarki częściowo rozwiązują problem słabych baterii. Ale jak rozwiązać go całkowicie?
Przenośne ładowarki częściowo rozwiązują problem słabych baterii. Ale jak rozwiązać go całkowicie? Foto: Pixabay/Peggy_Marco

Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny magazynu "Chip", twierdzi, że pewne nadzieje dają dwa nowe pomysły. - Jeden to zastosowanie nanopowłok, co przedłuża życie baterii. Ale znacznie ciekawszy może być drugi pomysł, czyli urządzenie, które zbiera fale radiowe z otoczenia i przetwarza je na użyteczną dla siebie energię - mówił Konstanty Młynarczyk.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której eksperci mówili także o komputerze bez baterii oraz o technologii XTPL - polskim wynalazku, który ma szansę podbić świat.

***

Tytuł audycji: Cyber Trójka
Prowadzi: Damian Kwiek
Data emisji: 28.04.2016
Godzina emisji: 16.48

ei/jp

Czytaj także

Szyfrowanie wiadomości - przesada czy wymóg naszych czasów?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 17:30
- Osoby, które uważają, że ich prywatność powinna być szczególnie chroniona, mogą zacząć stosować rozwiązania pozwalające na zaszyfrowanie i uszczelnienie tego kanału informacyjnego, którym się posługują - tłumaczy Michał Jarski zajmujący się bezpieczeństwem IT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Europejska kontra Google ws. aplikacji

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 17:13
Komisja Europejska znów oskarża jednego z największych w internetowo-komputerowym świecie. Według niej Google nadużywa swojej mocnej pozycji.
rozwiń zwiń