X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Życie to piosenka" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 13:35
Tadeusz Woźniakowski od 60 lat nieprzerwanie występuje na scenie. Śpiewa (w kilku językach), komponuje i aranżuje. Paręset jego piosenek znajduje się w radiowych archiwach.
Audio
Tadeusz Woźniakowski odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis
Tadeusz Woźniakowski odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"Foto: arch. prywatne

Karierę piosenkarską rozpoczął od wygranej w konkursie Polskiego Radia dla amatorów piosenkarzy. Szybko zystkał popularność i wileką sympatię słuchaczy. Występował w kultowej audycji Podwieczorek przy mikrofonie oraz na festiwalach w Opolu i Kołobrzegu. Wśród najbardziej znanych utworów śpiewanych przez niego znajdują się: Ballada bieszczadzka, Zimowa herbatka, Automobil, Czy pani tańczy twista (z Violettą Villas), Govane, giovane, Matko moja.

W 2016 roku Tadeusz Woźniakowski został uhonorowany Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Jakuba Tarki zatytułowanego "Życie to piosenka" dziś (23.05) w radiowej Jedynce, godz. 21.10.

Czytaj także

"Jedyny taki" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 22:35
Piosenki Staśka Wielanka przez dziesiątki lat gościły na antenie radiowej Jedynki i cieszyły się wielką sympatią słuchaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jańcio Szperańcio" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 11:00
Rodzice Jana Zagozdy mieli przed wojną radio z gramofonem i kilkadziesiąt szelakowych płyt. Mały Janek słuchał ich bez przerwy. Dochodziło nawet do tego, że podczas postu mama musiała zamykać gramofon w szafie na klucz.
rozwiń zwiń