X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

Gala Polskich Reportażystów „MELCHIORY 2018” – PRZYZNANO PRESTIŻOWE NAGRODY W DZIEDZINIE REPORTAŻU I DOKUMENTU RADIOWEGO

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 20:30
Dzisiaj o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbyła się Gala Polskich Reportażystów. Honorowy patronat nad Galą objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody: XIV Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory 2018”, Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory oraz Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Statuetki Melchiorów
Statuetki MelchiorówFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jury w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów „Melchiory 2018” obradowało w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Anna Sekudewicz-Rączaszek, Andrzej Brzoska, Maciej Drygas i Arkadiusz Gołębiewski. Nagrodę w kategorii Radiowy Reportażysta Roku otrzymała Dorota Jaśkiewicz-Łebek, stała współpracowniczka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za kunsztownie zbudowane i poruszające opowieści o artystach. Nominowany w tej kategorii był też Mariusz Kamiński z Polskiego Radia Lublin.

W kategorii Premiera Roku Jury przyznało dwie nagrody Srebrnego MelchioraAgnieszce Czyżewskiej-Jacquemet z Polskiego Radia Lublin, autorce reportażu „Jestem Rózia” za wzruszającą historię żydowskiej dziewczynki, heroicznie uratowanej przez mieszkańca podlubelskiej wsi oraz Adamowi Bochińskiemu i Maciejowi Hameli twórcom niezależnym, autorom dokumentu „Bitwa pod Gortatem” za opowieść o polskości w pasjonującym dokumencie o obrazie „Bitwa pod Grunwaldem”.

Nagrodę w kategorii Inspiracja Roku otrzymała Dagmara Drzazga z TVP Katowice za „fascynujące i poetyckie przedstawienie świata ludzi sztuki”. Do tej nagrody nominowani byli też Monika Meleń oraz Kamil Kastelik.

Nagrodę Specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, która od 2005 roku honoruje działania na rzecz rozwoju reportażu lub jego promocji wręczono Wiesławowi Molakowi Przyjacielowi Reportażu i Reportażystów.

W XXIV edycji Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory decyzją jury w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca),  Anna Dudzińska, Janina Jankowska, Agnieszka Czarkowska, Ewelina Kosałka-Passia, Agnieszka Pacho-Jocek nagrodę główną – stypendium przyznano Magdalenie Świerczyńskiej-Dolot z Polskiego Radia Gdańsk, autorce reportażu „Gdyby nie Gala.

Jury konkursu o Grand Prix KRRiT w składzie: Andrzej Sabatowski (przewodniczący), Alicja Grembowicz, Helena Ciemińska-Kowalik, Irena Piłatowska-Mądry i  Cezary Galek, przyznało główną nagrodę Hannie Bogoryja-Zakrzewskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorce reportażu pt. „Koncert na dwa M - muzyka i marzenia”. Ponadto jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody specjalne: Oldze Mickiewicz-Adamowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorce reportażu pt. „Splecione losy” oraz Adamowi Bogoryja-Zakrzewskiemu za reportaż  pt. „Anioł z Podkarpacia” zgłoszony przez Polskie Radio 24.

Wręczono także wyróżnienia honorowe dla Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za reportaż „Prawdziwy partyzant” zgłoszony przez Program 1 Polskiego Radia i Monice Hemperek z Polskiego Radia Lublin, autorce reportażu „SMS-y do uczennicy”.

Podczas Gali Reportażystów Polskich „Melchiory 2018” wystąpiła Stanisława Celińska z zespołem. Uroczystość poprowadzili Ula Kaczyńska i Andrzej Ferenc.

Uroczystość poprowadzili: Ula Kaczyńska i Andrzej Ferenc. Galę Polskich Reportażystów uświetnił koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem. Retransmisja fragmentów wydarzenia odbędzie się w czwartek 15 listopada tuż po godz. 23.00 na antenie radiowej Jedynki. Partnerem gali jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Patroni medialni: Program 1 Polskiego Radia, TVP i Gazeta Polska.

Protokół Melchiory 2018.pdf

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY GP KRRiT 2018.pdf

PROTOKÓŁ jury Jacka Stwory I ETAP 2018.pdf

PROTOKÓŁ z posiedzenia jury Jacka Stwory II ETAP 2018.pdf

Tabela wyników głosowania publiczości konkursu im. JackaStwory 2018.pdf

Zobacz więcej na temat: reportaż Melchiory
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak