X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

Katarzyna Błaszczyk nagrodzona przez Tygodnik ANGORA

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 11:36
Po raz dziewiąty przyznano Nagrody Tygodnika Angora im. red. Piotra Różyckiego za najlepsze przedruki w roku 2015. Nagradzano najlepsze zdaniem Kapituły teksty prasy regionalnej i lokalnej, przedrukowane w ubiegłym roku na łamach „Angory”.
Audio

Katarzyna Błaszczyk ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia została nagrodzona w kategorii Reportaż za pisaną wersję audycji „Nie odpuścimy” (Angora 13)

Reportaż opowiada historię Państwa Damiana i Kamili Kunertów, którym podczas porodu zmarł syn. Kunertowie czuli się pokrzywdzeni przez szpital. Postanowili, że nie zostawią tak tej sprawy. Kiedy zaczęli ją nagłaśniać okazało się, że inne rodziny z tego miasta też mają zastrzeżenia do pracy oddziału położniczo-ginekologicznego w Zduńskiej Woli. Co należy zrobić, kiedy czujemy, że lekarz popełnił błąd?

---

W skład Kapituły wchodzą wybitni polscy medioznawcy i teoretycy dziennikarstwa: prof. dr Janusz Adamowski i prof. dr Kazimierz Wolny-Zmorzyński z Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. dr Jerzy Jastrzębski z Uniwersytetu Wrocławskiego. Redakcję Angory reprezentowali Paweł Woldan, redaktor naczelny oraz Henryk Martenka, sekretarz Kapituły.


W dyskusji członkowie Kapituły podkreślali głęboką celowość monitorowania mediów lokalnych i utrwalania ich osiągnięć. – Pamiętajmy – mówił prof. Janusz Adamowski, dziekan wydziału dziennikarstwa UW – że dziennikarze regionalni i lokalni to szczególna kategoria osób zatrudnionych w polskich środkach przekazu, mający w życiu zawodowym sporo problemów, zwłaszcza w związku z nie najlepszą kondycją tej prasy. Prof. Jerzy Jastrzębski konstatował: - Odnoszę wrażenie, że liczba przedruków pozostaje na mniej więcej tym samym poziomie, jak w latach ubiegłych, wydają się jednak one ciekawsze i staranniejsze pod względem warsztatowym. Niestety, prawie zupełnie zanikł reportaż śledczy. Śladowo obecny jest reportaż interwencyjny.
Antycypując nadchodzące lata w mediach regionalnych i lokalnych Kapituła zwróciła uwagę na zwiększająca się role mediów pozaprasowych i społecznościowych, a zatem: portali internetowych, telewizji lokalnej, radia (także internetowego). – Gatunki radiowe – mówił prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński – zyskają istotną rolę. Przecież wszystkie teksty Swietłany Aleksiejewicz, białoruskiej laureatki ubiegłorocznej literackiej Nagrody Nobla wskazują, że można oddać głos wyłącznie swoim bohaterom. Autorka przedstawia ich historie, z ich punktu widzenia i ich głosem, unikając przy tym zarzutu, że nadużywa fikcji. Ta lekcja niewątpliwie utrwali się w mediach.

Zobacz więcej na temat: Katarzyna Błaszczyk reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magazyn Bez Znieczulenia- Błędy lekarskie, co trzeci pacjent ma rację

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 12:10
Warto zgłaszać błędy lekarzy. Okazuje się, że co trzeci pacjent miał rację.
rozwiń zwiń