X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

Katarzyna Błaszczyk ze Studia Reportażu i Dokumentu PR wyróżniona Nagrodą im. Bolesława Prusa

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 15:49
Katarzyna Błaszczyk ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia została laureatką Nagrody im. Bolesława Prusa w kategorii "Młody dziennikarz". Z Polskim Radiem związana jest od 10 lat.
Audio
  • Dziennikarka Katarzyna Błaszczyk o Nagrodzie im. Bolesława Prusa i swojej pracy (IAR)

- Ta nagroda jest takim przypomnieniem, że warto. Zajmuję się reportażem. Nie wyobrażam sobie siebie w żadnej innej formie. To, że mogę poznać człowieka, opowiedzieć jego historię jest dla mnie najciekawsze. To, że mogę wejść do jego życia, stać się częścią jego życia, to jest trudne i piękne zarazem - podkreśliła Katarzyna Błaszczyk.

Jej najważniejsze reportaże to "Alona - życie pomiędzy", który powstał w ramach międzynarodowej szkoły EBU Master School 2010 i "Mezalians albo historia pewnej ucieczki", za który otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie im. Jacka Stwory.Nagrodę główną - "Złotego Prusa" - otrzymał Jacek Żakowski, dziennikarz tygodnika "Polityka", a wcześniej "Gazety Wyborczej".

Nagrody im. Bolesława Prusa - dzięki staraniom Stowarzyszenia Dziennikarzy RP - w 2015 roku zostały wręczone po 17 latach przerwy.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać: kolegia redakcyjne prasy, radia, telewizji, prasowych portali internetowych, agencji prasowych i klubów twórczych, Prezydium ZG SDRP, zarządy oddziałów, inne organizacje i stowarzyszenia dziennikarskie oraz indywidualnie dziennikarze.

Laureatów nagrody wybiera w tajnym głosowaniu kapituła. W tym roku w jej składzie znalazło się 11 wybitnych dziennikarzy. Pracami kapituły kierował prof. Walery Pisarek.

Nagrody im. Bolesława Prusa przez wiele lat były najwyższym, prestiżowym wyróżnieniem wybitnych dziennikarzy, członków Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Jej laureatami w przeszłości byli m.in.: Włodzimierz Sokorski, Marian Podkowiński, Ryszard Kapuściński, Zygmunt Broniarek, Zygmunt Kałużyński, Andrzej Drawicz czy Monika Olejnik.

Irena Piłatowska, członkini kapituły konkursu. Irena Piłatowska, członkini kapituły konkursu.IAR, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak