X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS REPORTAŻYSTÓW „MELCHIORY 2015” ROZSTRZYGNIĘTY!

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 14:55
25 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się uroczysta Gala Reportażystów Polskich „MELCHIORY 2015”. Zwycięzcom przyznano nagrody w trzech kategoriach: Premiera Roku, Inspiracja Roku oraz Radiowy Reportażysta Roku, a także wręczono Nagrody Specjalne za działania na rzecz rozwoju i promocji reportażu.
Audio
  • Światło na stepie - audycja dokumentalna Katarzyny Michalak.mp3
  • Ten Karski - audycja dokumentalna Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej i Magdy Skawińskiej.mp3
  • Nieidealna piosenka - reportaż Anny Dudzińskiej.mp3
  • Rozstrzelany zegarek - reportaż Agnieszki Czarkowskiej (NOMINACJA).mp3

Najważniejszą nagrodę – tytuł Radiowego Reportażysty Roku – przyznano Annie Dudzińskiej z Polskiego Radia Katowice. Laureatka otrzymała statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną „za perfekcyjne warsztatowo reportaże, które poruszają wyobraźnię, myśli i uczucia”.

W kategorii Inspiracja Roku jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody – statuetki Melchiora: Marcinowi Kołodziejczykowi (Tygodnik Polityka) „za wrażliwość społeczną, za bezbłędny słuch na świat i za mistrzostwo formy”, oraz Violetcie Rotter-Kozerze (TVP Katowice) „za szlachetnie zrealizowany portret Michała Spisaka – kompozytora w Polsce zapomnianego”.

W kategorii Premiera Roku jury wyróżniło dwiema równorzędnymi nagrodami reportaże: „Światło na stepie” Katarzyny Michalak (Polskie Radio Lublin) „za wstrząsającą opowieść o zesłaniu na Wschód, która jednak pozostawia słuchacza z nadzieją”, oraz „Ten Karski ” Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej i Magdaleny Skawińskiej (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) „za utrwalanie pamięci o bohaterze dwóch narodów, człowieku, który łączył mądrość i odwagę”. Zwycięzcy otrzymali statuetki Srebrnego Melchiora oraz nagrody pieniężne

 

ZAPIS TRANSMISJI GALI REPORTAŻYSTÓW POLSKICH MELCHIORY 2015 W RADIOWEJ JEDYNCE.mp3

 

Nagrodami Specjalnymi Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia (statuetki Melchiora) uhonorowano natomiast Janinę Jankowską „za wciąż nienasyconą ciekawość świata i pasję tworzenia przekazywaną kolejnym pokoleniom reportażystów”, oraz Krystynę Melion , „która swoją twórczością jak magnes z ogromną siłą przyciągała do Radia różne pokolenia młodych adeptów sztuki reportażu”.

fot.
fot. Andrzej Jarocki (Polskie Radio)

 

Jury konkursu obradowało w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca) , Hanna Krall, Krystyna Melion, Anna Sekudewicz, Maciej Drygas.

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Patronat medialny nad Galą objęli: Pierwszy Program Polskiego Radia i Tygodnik „Angora”.

/