X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS REPORTAŻYSTÓW „MELCHIORY 2014” ROZSTRZYGNIĘTY!

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2014 20:00
23 maja w Teatrze Stanisławowskim w warszawskich Łazienkach Królewskich odbyła się uroczysta Gala Reportażystów Polskich „MELCHIORY 2014”. Zwycięzcom przyznano nagrody w trzech kategoriach: Premiera Roku, Inspiracja Roku oraz Radiowy Reportażysta Roku, a także wręczono Nagrodę Specjalną za działania na rzecz rozwoju i promocji reportażu.

Najważniejszą nagrodę – tytuł Radiowego Reportażysty Roku – przyznano Agnieszce Czyżewskiej-Jacquemet z Polskiego Radia Lublin. Laureatka otrzymała statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł „za znakomity warsztat i zwrócenie uwagi na nowe zjawisko relatywizmu moralnego we współczesnym społeczeństwie”.

W kategorii Inspiracja Roku jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody – statuetki Melchiora: Angelice Kuźniak (dziennikarce niezależnej) „za reportaże o powinności artysty. O obowiązku, jaki ma się wobec własnego talentu. Wobec świata. Wobec Tego, kto nam ten talent podarował”, oraz autorom filmu dokumentalnego „Kochani recydywiści” – Irenie i Jerzemu Morawskim (TVP) „za wnikliwą opowieść o wielkiej potrzebie miłości”.

W kategorii Premiera Roku jury wyróżniło dwiema równorzędnymi nagrodami reportaże: „Chcę więcej” Bartosza Panka (Program 2 Polskiego Radia) „za doskonały formalnie reportaż, który pokazuje siłę muzyki, dowodzi, że walka o sztukę jest walką o życie”, oraz „Nieidealna piosenka” Anny Dudzińskiej (Polskie Radio Katowice) „za niezwykle emocjonalną opowieść o trudnym losie chłopca, który próbuje zmienić swoje życie przez własną twórczość”. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 4 500 zł oraz statuetki Srebrnego Melchiora.

Nagrodą Specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia (statuetka Melchiora) uhonorowano natomiast Annę Żur z AbbVie Polska Sp. z o.o. „za wieloletnią wspaniałą współpracę, życzliwość, nieocenioną pomoc i umiłowanie reportażu radiowego”.

Jury konkursu obradowało w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Hanna Krall, Krystyna Melion, Anna Sekudewicz, Maciej Drygas. Patronat honorowy nad Galą objął minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, a patronat medialny: Pierwszy Program Polskiego Radia i Tygodnik „Angora”.

/

Patronat medialny:

/
/

Partnerzy:

/ / /
/ / /
/

Zobacz więcej na temat: Melchiory reportaż