X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

Agnieszka Szwajgier

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 08:52
Agnieszka Szwajgier
Agnieszka SzwajgierFoto: Agnieszka Szwajgier

Zakochana w dźwięku i w tym, jak wiele emocji może wywołać odpowiednio nagrana scena, muzyka czy nawet przestrzeń, która nas otacza.
​Z wykształcenia muzyk, psycholog i dokumentalistka. Debiutowała w Polskim Radiu Lublin w 2013 roku, gdzie zajmowała się audycjami kulturalnymi do programów takich jak „Studnia Akademicka” i „Halo Kultura”. Przez rok pracowała w dziale stołecznym i kulturalnym „Gazety Wyborczej”, a później także w Magazynie „Co jest grane”. W tym samym czasie pisała również dla Magazynu Ludzi Sztuki i portalu internetowego Kultura Enter. Była czterokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Lublin na projekty o upowszechnianie kultury i stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Autorka reportaży podróżniczych dla Etravelera, zdobywczyni I nagrody za reportaż (portal podróżniczy peron4); finalistka konkursu „Palma Warszawska. Drzewo poznania obcego i swojego”. Publikowała reportaże w kwartalniku „Non-Fiction”. Jest autorką książki „Co myślą o sobie dziennikarze” – portretu ludzi, którzy zazwyczaj stoją po drugiej stronie mikrofonu lub kamery.

W 2017 roku rozpoczęła pracę w Programie 3 Polskiego Radia. W ramach trójkowej akcji „Jesteśmy Połączeni” przygotowywała relacje z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Norwegii, Estonii i Afryki. Jej wywiady z artystami - np. z Leszkiem Możdżerem, Katarzyną Nosowską, Markiem Dyjakiem czy Krzesimirem Dębskim ukazywały się na antenach Polskiego Radia, a także w „Gazecie Wyborczej”. Od 2019 roku spełniła jedno ze swoich marzeń i dołączyła do zespołu Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Współpracuje także z Teatrem Polskiego Radia, gdzie zajmuje się oprawą muzyczną słuchowisk.

Finalistka konkursów „Grand Press 2019”, „Człowiek w zagrożeniu”, „Konkurs im. Jacka Stwory”. W 2020 roku zdobyła prestiżową nagrodę dla reportażystów radiowych „Åke Blomström Award”.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak