X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

Olga Mickiewicz-Adamowicz

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 08:54
Audio

Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Z Polskim Radiem związana od 2010 roku. Najpierw - z radiową Czwórką, gdzie przygotowywała materiały reporterskie, prowadziła i wydawała audycje. Od 2014 roku na stałe pracuje w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Jest laureatką kilku nagród dziennikarskich, wśród nich najważniejsze to:

- nagroda główna w Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory w 2015 roku za reportaż "Bóg, Honor, Ojczyzna i ja" - to opowieść o wojennej radiostacji Łódź Podwodna i powojennych losach jej twórców.

- Ake Blomstrom Award w 2016 roku - za kreatywną prezentację dźwiękową

- nagroda im. Adolfa Bocheńskiego, przyznana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2017 roku za reportaż "Bóg, Honor, Ojczyzna i ja"

- Srebrny Melchior w 2017 roku za reportaż "Cienkie nitki szczęścia" o Ukrainkach pracujących w Polsce.

- nagrody KRRiT, przyznanej w 2018 roku za reportaż "Splecione losy" o niezwykłej przyjaźni Polaka i Japończyka, w której odbija się jednocześnie historia Polski XX wieku. 

W 2016 roku była też nominowana do nagrody Grand Press (wraz z Beatą Kwiatkowską) za reportaż "Śmieszno i straszno", który opowiada o najbardziej zadłużonej gminie w Polsce.

W 2017 roku jej reportaż, przygotowany pod opieką brytyjskiego dziennikarza Simona Elmesa i opowiadający o Ukrainkach pracujących w Polsce, był prezentowany podczas międzynarodowej konferencji reportażystów radiowych IFC w Sztokholmie. Kilkukrotnie jej prace reprezentowały Polskę w międzynarodowych konkursach dziennikarskich.

W latach 2017-2019 roku była też polskim reprezentantem w Komisji Dokumentalistów Europejskiej Unii Nadawców.