X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

"Bezdomny instytut"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 18:15
Miało być miejsce międzynarodowych spotkań i muzeum profesora Jana Karskiego. Jest pusta willa wyremontowana kosztem dwóch milionów złotych. Ruda Śląska nie chce już płacić na funkcjonujący w tym mieście "Instytut Tolerancji i Dialogu im profesora Karskiego".
Audio

Miało być miejsce międzynarodowych spotkań i muzeum profesora Jana Karskiego. Jest pusta willa wyremontowana kosztem dwóch milionów złotych. Ruda Śląska nie chce już płacić na funkcjonujący w tym mieście "Instytut Tolerancji i Dialogu im profesora Karskiego". Przed trzema laty na Śląsku z wielką pompą otwarto instytut. Inicjatorka, Kaya Mirecka Ploss, towarzyszka ostatnich lat życia Karskiego tłumaczyła, że Ślązacy jak nikt doświadczyli nietolerancji. Działalność została zainaugurowana, siedziba wyremontowana ale tuż przed planowaną przeprowadzką odbyły się wybory samorządowe. Nowa prezydent Rudy Śląskiej za korzystanie z budynku domaga się od Instytutu 10 tysięcy złotych opłat eksploatacyjnych miesięcznie. Bezcenne pamiątki po profesorze Janie Karskim czekają na lepsze czasy w metalowej skrzyni.

Zobacz więcej na temat: Jan Karski