X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Reportaż

Magazyn Reporterów- Jerzy Zawartka

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2009 20:10
"Bohaterowie minionego czasu" -U. Zóltowska-Tomaszewska Czy panstwo polskie i nasze spoleczenstwo szanuje swoich bohaterów narodowych? Czy moze potrzebni nam sa tylko wtedy, kiedy trzeba uswietnic jakas wazna dla panstwa rocznice?
Audio
"Bohaterowie minionego czasu" -U. Zóltowska-Tomaszewska Czy panstwo polskie i nasze spoleczenstwo szanuje swoich bohaterów narodowych? Czy moze potrzebni nam sa tylko wtedy, kiedy trzeba uswietnic jakas wazna dla panstwa rocznice? Dobrze wtedy pokazac sie w telewizji, czy na zdjeciach z uroczystosci w towarzystwie zasluzonych dla ojczyzny starszych ludzi. Niewiele kosztuje powiedzenie do kamer kilku frazesów na temat ich wspanialych wojennych zyciorysów. Polityków, tak chetnie pozujacych z bohaterskimi zolnierzami Armii Krajowej do zdjec, chyba nie interesuje, jak traktuje sie na co dzien narodowych bohaterów. W lipcu ubieglego roku policja zabrala wspaniala kolekcje powstanczej broni majorowi Nowakowskiemu. Kolekcje, której nawet sluzby bezpieczenstwa w stanie wojennym nie zabraly i odniosly sie do jego zbiorów z szacunkiem. Policja tymczasem swoja niechlubna akcje oglosila w Internecie jako wielki sukces "zajecia magazynu broni". Kolekcji wlascicielowi nie zwrócono do dzis. Inny przyklad: Obywatel Polski kupuje dzialke lesna z pomnikiem postawionym poleglym zolnierzom zgrupowania Garluch (niedaleko Magdalenki). Dzialka z miejscem pamieci nie ma odpowiedniej wartosci wiec wlasciciel rozbija postument, a krzyz wbija w okoliczne krzaki. Kolejna sprawa: Wojsko postanawia wyrzucic ze swojego budynku na Koszykowej Oddzial Warszawski Armii Krajowej. Proponuje starszym, schorowanym ludziom 8 tysiecy czynszu za 50-metrowy lokal! I jeszcze inny przyklad: W ubieglym roku w czasie uroczystosci w rocznice wybuchu Powstania zolnierze Armii Krajowej nie mogli podejsc do grobów poleglych kolegów - najwazniejsi byli politycy. Jak czuja sie bohaterowie, których wlasna ojczyzna tak traktuje?
Zobacz więcej na temat: Jerzy Zawartka POLSKA